НЕПРАВДА про виплати всім карантинної допомоги від Президента – Без Брехні
Фактчек

НЕПРАВДА про виплати всім карантинної допомоги від Президента

Карантинні виплати або соціальна допомога є гострими темами для українського суспільства, тому цю тему активно використовують маніпулятори.
5 жовтня 2021 року відбувся черговий вкид в українських Тelegram-каналах про те, що кожен українець нібито отримає карантинну допомогу. Сума “виплат” у повідомленнях напряму залежала від віку, який треба обрати.
Ми перевірили: від вашого віку виплата не залежить трішки більше ніж повністю 🙂
Спочатку новина з’явилася в «GPR.news Україна», а потім перекочувала на інші канали − «Universe News», «Страна Украина», «Top_news Новини України» (вже подивилося 60 тис. підписників). 

МЕСЕДЖ 1: «Закон підписано❗️❗️ З 05.10 українці можуть отримати кошти (карантинні виплати). Інструкція, як отримати виплати. Тисни на кнопку «Отримати оплату»

▪️ По перше. Доступ до інформації надають тільки після підписки на Тelegram-канал «Top_news Новини України». А далі з’являється інформація, про те, що «для отримання виплат, необхідно внести свої дані в «Дiю» та чекати детальної інформації в певний час.
▪️ По-друге. Ні на сайті ВРУ, ані Офісу Президента немає жодного підписаного 5 жовтня Закону “про карантинні виплати”. На офіційній сторінці «Дії», звісно ж теж жодних згадок про “нараховані вам виплати”.
Остання згадка про карантинні виплати була в постанові Кабміну (не Законі за підписом президента), від 15 вересня 2021 року «Про виділення коштів для надання фінансової допомоги Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття».
Стосувалася вона допомоги, яку надають по частковому безробіттю для малого та середнього бізнесу.
Тобто, цей меседж є фейком та способом Telegram-каналу залучення нових підписників на свій канал.

МЕСЕДЖ 2: «Сума виплат напряму залежить від вашого віку виберіть свій вік − з 10 до більше 80 років»

Як ми вже зазначили − ніякого закону “про пільги чи виплати” 5 жовтня Президент не підписував.
Та й чинна система виплати карантинної допомоги передбачає зовсім інші критерії аніж вік.

Так, згідно з постановою «Про затвердження бюджету Фонду соціального страхування України на 2021 рік» та Законами України карантинна допомога  надається за такими категоріями:

− допомога по тимчасовій непрацездатності. Ця допомога надається на період перебування у закладах охорони здоров’я та на самоізоляції через поширення Covid-19;

 – щомісячні страхові виплати для потерпілих на виробництві і членів їх сімей, зокрема у разі гострих профхвороб на Covid-19;

– державні одноразові допомоги медикам, яким встановлена інвалідність внаслідок профхвороби на Covid-19.

Отже, згідно з законодавством України карантинна допомога надається за певними категоріями, а не залежить лише від вашого віку.
А у фейковому повідомленні після натискання певного віку вас просто перекидає на телеграм-канал.
Наразі ці повідомлення-приманки вже видалені та вони будуть використовувати цей нехитрий спосіб залучення нових користувачів знову, буде лише мінятися зміст залежно від потреб. Наступними можуть бути “пільги на опалення від Президента” абощо.
Тож нагадуємо: через телеграм-канали жодні виплати вам призначити/нарахувати/виплатити не можуть. І на Дію посилаються для надання правдоподібності такого типу фейкам.
Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja