Неправда пропаганди про те, що на Львівщині відновлюють блокпости для «відлову ухилянтів» – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Неправда пропаганди про те, що на Львівщині відновлюють блокпости для «відлову ухилянтів»

Практично щодня пропагандисти кремля поширюють вкиди, які направлені на дискредитацію мобілізаційних заходів в Україні. Так днями, низка пропагандистських ресурсів кремля поширили вкид про те, що нібито на Львівщині відновлюють блокпости… щоб ловити ухилянтів. Що насправді відбувається і де брешуть пропагандисти – далі у матеріалі.

 

Першоджерелом вкиду став російський пропагандистський телеграм канал «Украина.ру» та одноіменний сайт ресурсу. Фейкороби поширили наступний допис (далі мовою оригіналу):

«В соцсетях ходят слухи, что блокпосты на Львовщине восстанавливают с целью облав на мужчин в мобилизационном возрасте. Если эта практика покажет свою эффективность, её могут распространить на весь регион.  Во Львовской области восстанавливают блокпосты. Готовятся к облавам на мобилизованных?  Совет обороны Львовщины на заседании в четверг, 28 сентября, принял решение об усилении мер безопасности на территории области. Речь идет о восстановлении блокпостов и ограничении движения транспорта на определенных участках трасс в течение воздушных тревог во время комендантского часа»…

Тобто ключовий мотив вкиду – блокпости відновлюються для проведення облав на чоловіків мобілізаційного віку.

Другий важливий момент – фейкарі не говорять про ситуації чітко і точно. Так цитують нібито рішення Ради оборони Львівщини, проте говорять, що «ходят слухі».

Насправді, все зовсім не так, як то подають пропагандисти.

Рада оборони Львівщини на засіданні 28 вересня дійсно ухвалила рішення про посилення безпекових заходів на території області. А саме вирішили відновити блокпости та обмежувати рух транспорту на певних ділянках трас під час повітряних тривог у час комендантської години.

Як повідомив перший заступник голови ЛОВА Андрій Годик, відповідні рішення ухвалили, заслухавши інформацію правоохоронців та військових про ситуацію на Львівщині. Ухвалені заходи мають сприяти контрдиверсійній роботі та громадській безпеці перед початком опалювального сезону та зважаючи на ризики російських атак по енергетичних та інших стратегічних об’єктах.

За рішенням ради оборони області, на головних трасах, зокрема, на в’їздах до Львова відновлять блокпости.

Речниця СБУ Львівщини Роксолана Яворська зазначила, що патрулювати на блокпостах будуть працівники поліції, Нацгвардії, військової служби правопорядку та СБУ. Також посилять безпекову роботу на прикордонних контрольних пунктах.

«Працівники ТЦК не будуть присутні при забезпеченні безпекових заходів», – зауважила речниця СБУ. http://surl.li/lrssk

Тобто, ключовий елемент – присутність на блокпостах працівників ТЦК – який може стосуватися мобілізаційних заходів на відновлених блокпостах буде відсутній. І це підкреслили представники СБУ.

Тож меседж пропагандистів – неправда і вигадка спрямована на дискредитацію мобілізаційних заходів та заходів направлених на підвищення безпеки і оборони держави та стратегічних об’єктів.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja