Неправда пропаганди про те, що німецький концерн Rheinmetall відкриє в Україні тільки «мобільну майстерню», а не завод – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Неправда пропаганди про те, що німецький концерн Rheinmetall відкриє в Україні тільки «мобільну майстерню», а не завод

Оборонні ініціативи України, а також плани західних компаній відкрити в Україні спільні підприємства з українськими виробниками по ремонту на виробництву техніки – головна біль пропагандистів. От днями кремлівські фейкарі поширили вкид, що нібито німецький концерн Rheinmetall відкриє в Україні не завод, а всього лише – мобільну майстреню. Мовляв, удар по Львову, який був літом налякав німців. Бо саме там мав бути побудований новий завод. Насправді, це брехня. Про деталі цього вкиду далі у матеріалі.

 

Припущення – це не з області фактчекіну, але з великою долею вірогідності вкид про «мобільну майстерню» пропаганда поширила саме зараз не даремно. Мета очорнити новину про дозвіл, який отримав концерн від Німецького федерального уряду.

Німецький збройовий концерн Rheinmetall 28 вересня підтвердив, що отримав від Федерального антимонопольного відомства Німеччини дозвіл на створення спільного підприємства з концерном «Українська оборонна промисловість» (колишній «Укроборонпром»).

Про це йдеться в офіційному комюніке концерну Rheinmetall на  їхньому сайті.

Німецький концерн заявив, що подав дозволи до інших федеральних відомств та «найближчим часом» очікує на позитивну відповідь і від них. Така бюрократична процедура необхідна і відповідає законодавству Німеччини.

«Спільне підприємство базуватиметься в Києві та займатиметься сервісом і технічним обслуговуванням, а також збиранням, виробництвом і розробкою військових транспортних засобів», – зазначається у повідомленні.

Співпраця між Rheinmetall та «Українською оборонною промисловістю» спрямована на зміцнення оборонного сектору та національної безпеки України шляхом поступової розбудови спільного потенціалу в галузі оборонних технологій.

На першому етапі співпраця буде зосереджена на технічному обслуговуванні й ремонті техніки, яку Україна отримала як від Німеччини, так і від інших партнерів. А в подальшому, кажуть у Rheinmetall, ітиметься про спільне виробництво окремих видів оборонної продукції в Україні.

«У перспективі співпраця між Rheinmetall та «Українська оборонна промисловість” може також передбачати спільну розробку військових систем командами українських та німецьких фахівців, зокрема для подальшого експорту Україною», – додають у концерні.

Тобто фактично, у Rheinmetall підтвердили те, що і заявляли раніше.

Ще у березні 2023 року німецький оборонний концерн Rheinmetall повідомляв, що  перемовини про будівництво танкового заводу в Україні. Про це повідомив генеральний директор компанії Армін Паппергер. За його словами, на підприємстві будуть виробляти сотні основних бойових танків на рік – завод зможе випускати до 400 новітніх танків Panther KF51 щорічно. Ці танки є надсучасними бойовими машинами, наступниками знаменитих Леопардів. http://surl.li/lrtgq

Тож, заяви пропагандистів не відповідають дійсності та є брехнею.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Запорізький центр розслідувань» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja