Неправда та маніпуляція керівника зовнішньої розвідки рф наришкіна про «заміну» Зеленського на Єрмака або Аристовича – Без Брехні
Фактчек

Неправда та маніпуляція керівника зовнішньої розвідки рф наришкіна про «заміну» Зеленського на Єрмака або Аристовича

Російська верхів, яка є генераторами ключових наративів пропаганди, продовжує активно підживлювати ключові меседжі компаній з дезінформації. Так днями очільник зовнішньої розвідки рф наришкін заявив, що нібито «на Заході» розглядають можливість «заміни» Президента України Зеленського. Наришкін озвучив п’ять прізвищ. Чому саме ці прізвища, і де прихована брехня і маніпуляція – далі у матеріалі.

 

Заяву глави російської розвідки поширили головна інформаційна агенція «ТАСС». Наришкін заявив наступне:

«Рассматриваются возможные преемники Зеленского на посту главы государства. В частности, в кулуарах прошедшей в Брюсселе в ноябре встречи министров иностранных дел стран ЕС [Евросоюза] отмечалось, что таковым мог бы стать один из высокопоставленных украинских военных, например, главнокомандующий ВСУ Валерий Залужный или руководитель Главного управления разведки Министерства обороны Украины Кирилл Буданов, а также глава офиса президента Украины Андрей Ермак, бывший советник офиса президента Украины Алексей Арестович, мэр Киева Виталий Кличко».

Враховуючи, що це міжнародна інформаційна агенція, з великою долею вірогідності, така заява була направлена саме на західну аудиторії.

Час поширення теж вибрано не випадково. По-перше, на поточний момент Президент України Зеленський знаходиться з візитом у США (після візиту на інаугурацію президента Аргентини). Таким вкидом наришкін намагається очорнити цей візити і представити картину так, що нібито-то Зеленський поїхав у Сполучені Штати вирішувати свою долю (а не долю країни) – домовлятися, щоб його не зняли.

По-друге, саме в найближчі дні як у США так і Європі буде вирішуватися доля коштів, які будуть передбачені на 2024 рік для допомоги Україні. Тож, поширити чутки і сумніви саме в цей момент – пропагандистам дуже важливо. Тому і наришкні, тому і «ТАСС».

Щодо самої добірки прізвищ, то більша частина прізвищ час від часу циркулюють у російських вкидах та фейках, як наступники Зеленського. Але особливо дивно і відірвано від реальності виглядають прізвища Єрмака і Аристовича. Тож, вони, як і Клічно, частково навіть очільник ГУР МО Буданов – у заяві наришкіна згадані для камуфляжу.

Головне у словах російського глави розвідки – прізвище Главкома генерала Валерія Залужного. Саме навколо нього російська пропаганда ще з весни-літа 2022 року розгорнула компанію з дезінформації. Спершу акцент робився на нібито конфлікт і суперечки між главкомом і президентом України. У 2023 році, цей наратив набув розвитку і іншого вектору – чуток про нібито політичні амбіції Залужного. Хоча сам генерал жодного разу за час війни навіть натяком не обмовився про бажання будувати політичну кар’єру.

Тож, дана заява направлена на подальше розпалювання чуток про бажання Залужного стати політиком, розпалювання підозри до його особи, натяки та не, як серйозно його кандидатуру розглядають на «заході». Хоч ніхто з лідерів США чи Європи ніколи не говорив – прямо чи опосередковано – про зміну керівництва України. Такі «інтриги» існують тільки у викривленому інформаційному просторі росії.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja