Неправда відомого публіциста США Хомського, що якщо воюють США чи Британія, то знищується все, а росія такого не робить – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Неправда відомого публіциста США Хомського, що якщо воюють США чи Британія, то знищується все, а росія такого не робить

Один із так званих західних пропросійських експертів американський публіцист, профессор лингвистики Массачусетского технологического института Ноам Хомський в інтервʼю The New Statesman заявив настуне: «Коли США та Велика Британія починають війну – пощади не чекай. Вони знищують все: комунікації, транспортні мережі, енергосистеми – все, завдяки чому суспільство функціонує. В Україні подібне не відбувається, хоча росія, безумовно, могла б так вчинити». http://surl.li/lbtdd

Тобто, за його словами, які фактично є меседжами методичок російської пропаганди, війська рф не руйнують інфраструктуру, дороги, будинки і т.ін. Ми вже стали свідками, що це абсолютно не так. Але важливі факти. Про це далі у матеріалі.

 

Меседж, що росія воює «оборежно», рахуючись із життями цивільних, зберігаючи дороги, будинки, підприємства – став одним із ключових у пропагандистській війні. Навіть виправдовуючи свій провальний наступ під Бахмутом, пропаганда кремля ротом так званого міністра оборони шойгу, розказувала, що ми просуваємося повільно, бо піклуємося про людей і інфраструктуру. Яке це насправді піклування підрахували у Київській школі економіки.

Станом на лютий 2023 року загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії, збільшилася ще на $6 млрд і становить $143.8 млрд (за вартістю заміщення). http://surl.li/lbtke

За оцінками дослідників, сума збитків від руйнувань житлового фонду на рівні $53.6 млрд. Загалом пошкоджено або зруйновано понад 150 тис. житлових будинків, серед яких приватні, багатоквартирні будинки та гуртожитки.

На другому місці за сумою завданих збитків — сфера інфраструктури. За підсумками року повномасштабної війни збитки цієї сфери оцінюються у $36,2 млрд. Протягом цього часу через війну було зруйновано або пошкоджено понад 25 тисяч кілометрів доріг державного та місцевого значення та 344 мости та мостові переходи.

За даними Мінрозвитку громад та інфраструктури,  за 2022 рік на дорогах державного значення було відновлено проїзд через 78 мостів. Найбільше відновлено в Київській (20 з 24 об’єктів) та Чернігівській (20 з 27 об’єктів) областях. У 2023 році відновлено проїзд 2 мостовими переходами у Миколаївській та Харківській областях.

Продовжуються пошкодження та руйнування освітніх закладів — таких наразі 3170. З-поміж них майже 1500 закладів середньої освіти, 909 — дошкільної, 528 — вищої. Станом на кінець лютого 2023 року на $300 млн у порівнянні з грудневими обрахунками зросли збитки сфери освіти — до $8.9 млрд.

Зросли також збитки, завдані енергетиці України, сума яких сягає $8.1 млрд. Ще на $2.1 млрд зросла сума прямих втрат, завдана агропромисловому комплексу та земельним ресурсам. Наразі оцінка збитків цієї сфери складає $8.7 млрд.

На кінець лютого 2023 року суттєво зросла також кількість пошкодженого та зруйнованого транспорту. У порівнянні з обрахунками на кінець 2022 року кількість таких авто зросла на 28.5 тисяч. Загалом внаслідок війни зруйновано або пошкоджено 223.4 тис. автомобілів на $3.1 млрд.

Як то кажуть – коментарі зайві

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізкий ценр розслідувань”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja