Неточна інформація про те, що американські танки «Абрамс» відводять від лінії фронту «бо вони неефективні» – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіон

Неточна інформація про те, що американські танки «Абрамс» відводять від лінії фронту «бо вони неефективні»

Днями телеграм канали, соціальні мережі та новинні ресурси поширили інформацію про те, що нібито американські сучасні танки «Абрамс» відводять від лінію фронту «бо вони стають неефективними через загрозу російських» БПЛА. Першоджерелом такого меседжу стало агентство Associated Press. Проте, інформація виявилася неправдивою. Про деталі – далі у матеріалі.

 

Агентство Associated Press 26 квітня опублікувало матеріал, де зокрема говориться про таке: «Україна поки що відійшла на другий план у своїй боротьбі з Росією, використовуючи бойові танки M1A1 «Абрамс», надані США, частково через те, що російська війна з використанням безпілотників зробила їхню роботу надто складною для того, щоб їх не виявляли і не атакували».

Агентство нагадало, що Київ вмовив США надати 31 танк в січні 2023 року вартістю $10 млн  кожний, оскільки вони є «життєво важливими для його здатності прорвати російську лінію фронту». Але з того часу на війні вже втрачено п’ять «Абрамсів».

Associated Press зазначає, що з використанням безпілотників ситуація на полі бою змінилася, ускладнивши для України захист танків, які швидко виявляють і на які полюють дрони.

«Поширення безпілотників на полі бою в Україні означає, що «немає відкритої місцевості, по якій можна просто проїхати, і не боятися бути виявленим», – заявив AP високопоставлений представник оборонного відомства на умовах анонімності.

Заступник голови Об’єднаного комітету начальників штабів адмірал Крістофер Грейді та третій представник оборонного відомства заявили, що наразі танки відведені з лінії фронту, і США працюватимуть з українцями над «перезавантаженням» тактики…» http://surl.li/sziex

На наступний день після публікації американського агентства у телеграм каналі 47-механізованої бригади, яка є безпосереднім оператором танків «Абрамс» з’явилося спростування наступного змісту: «Танки чудово показують себе на полі бою й ми точно не збираємося ховати від ворога те, що зазвичай примушує ховатися його самого. А тим більше — залишати нашу піхоту без такої потужної вогневої підтримки. Але з якою метою, куди і що перекидають Збройні сили України — це не те, що ми будемо коментувати публічно. Просимо довіряти лише перевіреній інформації та ПЕРЕД публікаціями матеріалів звертатися за офіційними коментарями до пресслужб!» http://surl.li/tgoyt

Такими чином, принаймні в інформаційному просторі, маємо суперечливу інформацію із двох джерел, які заслуговують уваги. В той же час, слід звернути увагу на одну деталь у публікації Associated Press. При всій повазі до агентства, але первинне джерело інформації про нібито відведення танків «Абрамс» – анонімне. Далі, журналісти додають коментар нібито реального військового представника – його слова мають підкріпити перший меседж про відведення бронетехніки. Проте, він на пряму про це не говорить, а констатує, що робота йде у напрямку «перезавантаження тактики». Однак, це аж ніяк не говорить про те, що танки відведені.

В цій ситуації слід наголосити на декількох важливих моментах.

По-перше, тема війни в Україні залишається однією з топових для західних медіа. Але все що пов’язано з війною – постачання озброєння, передислокація техніки, зміна стратегій, розробка тих чи інших планів, проблеми в армії – є закритими темами. І офіційні військові не дуже охоче говорять про такі речі відкрито. Тому, журналістам доводиться залучати анонімні джерела. І у такому разі постають питання компетентності цих джерел, довіри до них, можливості взагалі мати доступ до такої інформації, не ангажованості джерела. Відповідно аналогічно з’являється і сумнів у достовірності меседжів, які цими анонімними джерелами оголошуються.

По-друге. Крім закритості, вище вказана інформація є достатньо чутливою з точки зору збереження військових секретів і таємниць. Таку інформацію активно моніторять, виявляють і аналізують російські спецслужби. І буквально одне слово може стати тим ключем, який відімкне доступ до розуміння реальних подій, які відбуваються на якийсь ділянці фронту, або мають відношення до тих чи інших тенденцій у військовій сфері. Це сприятиме діям ворога, може поліпшити його становище, спричинить негативні наслідки для наших збройних сил. Тож, до кожне слово про подібні ситуації, яке потрапляє в публічну площину має бути 1000 разів виважене.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja