Нова МАНІПУЛЯЦІЯ очільника МЗС Угорщини Сіярто про непостачання зброї Україні – Без Брехні
Фактчек

Нова МАНІПУЛЯЦІЯ очільника МЗС Угорщини Сіярто про непостачання зброї Україні

Здається у, так званого, очільника МЗС рф лаврова з’явився гідний послідовник і «подаван» в особі глави МЗС Угорщини Петера Сіярто. Днями він видав чергову версію причин – чому його країна відмовляється постачати зброю Україні. Чому ці причини – маніпуляція, і чому Сіярто наслідує лаврова – далі у матеріалі.

 

Угорщина відмовилася постачати Україні західну зброю, щоб нібито не обстрілювати угорці, які живуть на Закарпатті. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто в інтерв’ю CNN http://surl.li/oppy

«150 тисяч угорців живуть у західній частині України. Очевидно, що у разі постачання нами зброї ці поставки будуть метою росіян для обстрілів. Ми не хочемо, щоб вони стріляли по регіонах проживання угорців. Ми повинні брати до уваги безпеку Угорщини та угорців», – сказав Сіярто.

Почнемо з того, що такі країни, як Польща, Румунія, Словаччина (і мають спільний кордон з нами) з перших днів війни активно допомагають Україні зброєю. Проте ні одна з цих держав в особі офіційних представників жодним чином не наголошувала на тому, що постачання озброєння спричинить шкоду представникам саме їх національних меншин, які проживають на українській території. А між іншим поляків в Україні проживає понад 112 тис, румунів – понад 151 тис, словаків – до 17 тис. Якщо діячі згаданих країн і говорять про небезпеку, то лише в контексті всіх мешканців України без винятку.

До того ж, угорці – і це було варто б знати пану Сіярто, проживають не тільки на Закарпатті. Глава угорської громади Києва Тібор Томпа прокоментував заяву Сіярто наступним чином:

«Я обурений заявою пана Сійярто, яку він виголосив на каналі CNN. За його логікою, виходить, що у мене, як українського угорця, який не проживає на Закарпатті, а у Києві, та ще у 500 осіб, стріляти можна», – сказав Томпа. http://surl.li/cjlaj

На думку голови громади, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто вигадав нову причину для відмови Україні у постачанні зброї, сказавши, що буде ризик для угорців на Закарпатті.

Тибор Томпа звернувся до Сійярто із запитанням: «А як же інші нації та народності чи ті угорці, які проживають, наприклад, у Миколаєві?»

Ще один момент, який підкреслює маніпулятивність заяви Сіярто – це вже напевно 101 варіант виправдання небажання Угорщини постачати нам озброєння.

У травні президент країни Орбан оголосив в Угорщині «надзвичайний стан». Мовляв з економікою погано, війна біля кордонів. Тому затягуємо ремені, дбаємо про безпеку і в цьому розрізі зброю не постачаємо. http://surl.li/cjlbx

У квітні та березні і Орбан, і Сіярто наперебій заявляли (і навіть видали відповідний наказ), що не будуть постачати зброю Україні, щоб не «втягнутися у конфлікт». Мовляв, ми не українці, ми угорці. Угорці не виступають ні на чиїй стороні, бо вони вболівають лише за долю угорців. Правда, тоді про тих угорців, які проживають на Закарпатті ніхто не згадував.

Проте, не зважаючи на «пацифізм» Угорщини, у тому ж травні у Закарпатську область таки прилетіли перші російські ракети. І це конкретне фактичне спростування останніх слів Сіярто. Окупантам і загарбникам все одно хто і де проживає в Україні. У них єдина мета – знищити всіх, до кого долетять їх ракети.

А щодо того, що Сіярто гідний послідовник лаврова, то варто згадати, як очільник російського МЗС шукав і знаходив 1001 аргумент виправлання, так званої, «спецоперації». Спершу це була демілітаризація і денацифікація; далі протистояння розширенню НАТО; потім боротьба із західним капіталізмом, який поневолює народи Європи, Африки і Азії; зрештою – визволення «народу Донбасу».

І повертаючись до пана очільника МЗС, слід нагадати, що саме Угорщина – єдина у ЄС країна – виступила категорично проти введення нафтового ембарго проти рф. І як завжди, аргументувала це піклуванням про угорців.

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja