Нові маніпуляції та провокативні меседжі так званого «західного експерта» видання BILD Юліана Рьопке – Без Брехні
ДніпропетровщинаФактчекФактчек-регіон

Нові маніпуляції та провокативні меседжі так званого «західного експерта» видання BILD Юліана Рьопке

Так званий військовий оглядач видання BILD Юліан Рьопке заявив, що Україна не повинна берегти людей, інакше «війна затягнеться на десятиліття». І в цьому матеріалі ми розберемо, чому це абсолютно некомпетентна заява, яка є маніпулятивною. І до подібних маніпуляцій пан Рьопке вдається не вперше.

 

Якщо цитувати меседж оглядача Юліана Рьопке, то його фраза звучить так: «Я не хочу виключати перелому у війні та українського прориву, якщо Україна в певний момент змінить тактику і вперше за контрнаступ цього року здивує росіян і виб’є їх з колії. Чув, що такі сюрпризи невдовзі — у вересні — почнуться», — сказав він.

Проте, Рьопке застеріг, що якщо Володимир Зеленський і Валерій Залужний і надалі будуть ставити життя своїх солдатів і збереження резервів вище за відновлення територіальної цілісності своєї країни, нинішня млява війна може розтягнутися на роки, якщо не на десятиліття.

Цю новину перепостило лише декілька сумнівних телеграм-каналів.

І це відповідає тому рівню експертності, який демонтсрує Рьопке! Його заяви, які активно почали поширюватися різними джерелами в останні декілька місяців, м’яко кажучи, сумнівні, а місяцями – провокативні і маніпулятивні, що звучать часто в унісон російським наративам пропаганди.

Почнемо з заяви. Думки, що нібито обережність з життям людей і те, що контрнаступ не став таким блискавичним як дехто сподівався і це може затягнути війну на десятиліття – звучить вже не вперше.

До Рьопке про те, що ми будемо звільняти територію «16 років» заявляв американський політолог Грехам Аллісон в колонці для Washington Post. От тільки у 2014 він також казав, що якщо ми хочемо мати успіх як сучасна нація, то маємо «співпрацювати з росією». Детальніше про це ми писали у матеріалі, який можна прочитати за посиланням: http://surl.li/jxtyr

Що не так з такими заявами. Так звані західні «експерти», які роблять висновки з нашого контрнаступу, рахують метри й часто ігнорують той факт, що бойові дії не відбуваються лінійно. Як слушно заявив військовий аналітик Євген Дикий – війна йде не на метри, а на виснаження:

«Тобто ті, хто міряє кілометрами, не розуміють, що всі війська сконцентровані в доволі-таки вузькій смузі. Далі за нею — порожній тил, а все відбувається на цій лінії. На ній можна штовхатися місяцями, а далі вона обвалюється, і за лічені дні йде звільнення величезних територій. Тому, як на мене, краще акцентувати не на кілометражі, а на тому, скільки ворожих опорних пунктів взято. Ну, і те, що дійсно повідомляють – це скільки втрат у ворога за день. Тоді ми говоритимемо про відсоток знищеної першої лінії оборони й кількість знищених резервів», — заявив аналітик в інтерв’ю виданню «Новинарня»: http://surl.li/jxudj

Окремої критики заслуговують слова про те, що Україна ніби то занадто береже людей. Попри їхню цинічність, під питанням знову ж таки компетентність. Адже найцінніше, що є у війську — це люди. Найкраща техніка не їздить без людей.

Тому без креативних рішень, як побороти ворога і зберегти особовий склад нас чекає якщо і перемога, то Піррова. І добре, що наше командування це розуміє. Доказом цього є той факт, що поки наші втрати менші, ніж у ворога. Хоча наразі ми — наступальна сторона.

Юліан Рьопке також був героєм мемів через те, що був занадто балакучим ще про Харківську офензиву.

Саме він минулого року казав, що контрнаступ на Херсонщині «провалився». І саме на Рьопке посилаються росЗМІ в намаганнях дискредитувати ЗСУ, які нібито не вгодили Бундесверу (якщо вірити дуже секретним документам).

ВИСНОВОК

  • Чергова заява «західного експерта» Рьопке – є відверто маніпулятивною і провокативною. Вона звучить в унісон з меседжами російської пропаганди про «провал» контрнаступу ЗСУ та наративом, що «захід незадоволений темпами контрнаступу».

 

Матеріал підготовлено фахівцями рексурсу “ЕКСПЕРТ-КР”

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja