Нові шахрайські фейкові схеми по «переключенню на іншу вишку зв’язку» – Без Брехні
Фактчек

Нові шахрайські фейкові схеми по «переключенню на іншу вишку зв’язку»

Навіть війна не зупинила шахраїв у їх спробах нажитися людському горі. Від самого початку широкомасштабного вторгнення вони вигадують все нові і нові схеми, адаптуючись під нову реальність та виклики, які війна ставить перед простими громадянами – і зловживають на цих викликах. На тлі блекаутів та часткової або повної відсутності зв’язку, шахраї вигадали нову схему, поширюючи її через месенджери або безпосередньо телефонуючи абонентам.

 

Шахраї розсилають у месенджерах повідомлення з пропозицією перемкнути абонента на «іншу вишку зв’язку». Аналогічна схема реалізується і у разі прямого звернення через телефонний дзвінок.

Суть наступна – мовляв та тлі відключень світла і непостійного зв’язку, мобільні оператори  пропонують безкоштовну послугу «переключення на іншу вишку» для того щоб у абонента був  стабільний зв’язок.

Схема реалізації пропонують просту. Після згоди на переключення  на телефон «жертви» приходить код, цифри якого шахраї просять назвати або переслати у листуванні у месенджері. Ці цифри є кодом, який дозволяє (за допомогою відповідного програмного забезпечення) отримати доступ до мобільних додатків у телефоні абонента, доступ до його соцмереж. Таким чином шахраї отримують доступ як до персональних даних, так і потенційно до коштів абонента, що вже становить загрозу.

Ключовий момент для того щоб не постися на цю схему – НЕ ІСНУЄ ніякого переключення на інші вишки. Мобільний зв’язок будь якого оператора працює за іншим принципом. Наші мобільні гаджети не прив’язані до якоїсь певної вишки, а налаштовують просто на прийом сигналу в залежності від, наприклад, переміщення нас по різних районах міста, чи областях країни.

Тому не реагуйте на такі «солодкі» пропозиції, не передавайте персональні дані або будь-яку іншу інформацію, яка є у ваших пристроях стороннім особам. Особисто тим, кого ви не знаєте.

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja