Нові-старі фейки про НАТО, які росія знову витягає в інформаційний простір – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Нові-старі фейки про НАТО, які росія знову витягає в інформаційний простір

Пропагандисти теж слідкують за датами, і в день започаткування Альянсу (4 квітня), так званий прес-секретар очільника кремля пєсков знову взявзя за старе і заявив що вступ Фінляндії до НАТО є черговим (1001) загостренням ситуації. Найцікавіше, що це вже ми колись чули. А саме до війни. Ще до війни росія почала розкручувати меседж про загрози з боку Альянсу, про те, що росію надурили. Далі у матеріалі про нові-старі фейки про Північно Атлантичний альянс.

 

ФЕЙК 1: НАТО НЕ ЗАЦІКАВЛЕНЕ ВЕСТИ ДІАЛОГ ІЗ РОСІЄЮ

Насправді НАТО та союзники послідовно закликали до конструктивного діалогу з Росією. Так, зокрема, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг неодноразово наголошував на тому, що діалог із Росією необхідний. Це він сказав на нещодавній зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим у вересні.

В Альянсі визнають, що у 2022 році відкликали акредитацію восьми російських дипломатів при НАТО, проте рішення було ухвалено на основі розвідувальних даних і «не змінює політику НАТО щодо Росії, яка поєднує стримування та оборону з конструктивним діалогом».

ФЕЙК 2: НАТО ІГНОРУЄ ПРОПОЗИЦІЮ ПЕРЕНЕСТИ ВІЙСЬКОВІ НАВЧАННЯ ПОДАЛІ ВІД «ЛІНІЇ ЗІТКНЕННЯ» СИЛ НАТО ТА РОСІЇ

Мміж військами НАТО та Росії немає «лінії зіткнення», а є міжнародно визнані кордони союзників по НАТО. Розгортання сил НАТО на території союзників має оборонний характер, відповідний міжнародним зобов’язанням Альянсу.

«Наша посилена передова присутність у східній частині нашого Альянсу покликана не спровокувати конфлікт, а запобігти конфлікту. Це відповідь на використання Росією військової сили проти своїх сусідів та нарощування військового потенціалу в Балтійському регіоні та за його межами. На відміну від пропозиції Росії, ми бачимо, що агресивні воєнні дії Росії продовжуються, включаючи велике нарощування російських сил в Україні та навколо неї на початку цього року», − наголосили в НАТО.

ФЕЙК 3: УКРАЇНА НЕ МОЖЕ ВСТУПИТИ ДО НАТО

«Рішення щодо членства в НАТО ухвалюються кожним індивідуальним заявником та 30 країнами-членами НАТО. Росія не має права втручатися і не може накласти вето на такий процес», − наголосили в Альянсі.

У НАТО також повідомили, що відкидають будь-яку ідею про сфери впливу в Європі − вони є частиною історії і повинні нею залишатися.

Як і будь-яка країна, Україна має суверенне право обирати заходи забезпечення безпеки. Це основоположний принцип європейської безпеки, під яким Росія також підписалася і має поважати. Після закінчення холодної війни Росія відіграла свою роль у побудові всеосяжної архітектури європейської безпеки, зокрема за допомогою Паризької хартії, створення ОБСЄ, створення Ради євроатлантичного партнерства та Основоположного акту Росія − НАТО.

ФЕЙК 4. НАТО ВІДКИДАЄ ПРОПОЗИЦІЇ РОСІЇ ЩОДО КОНТРОЛЮ НАД ОЗБРОЄННЯМИ

Ппропозиція Росії про мораторій на розміщення ракет середньої та малої дальності наземного базування в Європі «не викликає довіри», вважають у НАТО. Наголошується, що така пропозиція «ігнорує реальність» на місцях.

Реальність така, що нових американських ракет у Європі немає, але є нові російські ракети у Європі − SSC-8. Будь-які географічні обмеження на розгортання російської SSC-8 не заслуговують на довіру, оскільки ракетна система мобільна і може бути швидко переміщена. Доки Росія не знищить систему SSC-8, цей мораторій не вважатиметься несправжньою пропозицією», − кажуть в Альянсі.

У НАТО наголосили, що виважено реагують на значні ризики, пов’язані із SSC-8 Росії. Альянс «не хоче нових перегонів озброєнь і не має наміру розміщувати в Європі нову наземну ядерну зброю». Союзники, як і раніше, твердо віддані контролю над озброєннями, роззброєнню та нерозповсюдженню, заявляють в Альянсі.

ФЕЙК 5: НАТО ОТОЧУЄ ТА НАМАГАЄТЬСЯ СТРИМАТИ РОСІЮ

НАТО − це оборонний Альянс, метою якого є захист держав-членів. Навчання та військові операції Альянсу не спрямовані проти Росії чи будь-якої іншої країни. Цей міф також ігнорує географію. Довжина сухопутного кордону Росії становить понад 20 000 кілометрів. З них менше однієї шістнадцятої (1215 кілометрів) спільно з членами НАТО. Росія має сухопутні кордони з 14 країнами. Лише п’ятеро з них є членами НАТО.

За межами території НАТО Альянс має військову присутність лише в Косові та Іраку. Миротворча місія КФОР здійснюється за мандатом Організації Об’єднаних Націй, затвердженим Радою Безпеки ООН, членом якої є Росія. Небойова місія НАТО в Іраку є ключовим внеском у боротьбу з міжнародним тероризмом і виконується з повною повагою до суверенітету та територіальної цілісності Іраку та на прохання іракського уряду. Навпаки Росія має військові бази та солдатів у трьох країнах – Грузії, Молдові та Україні – без згоди їхніх урядів.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Брехунець»

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja