Новий голова Тернопільської ОДА – колишній член “Партії регіонів”: маніпуляції в пресі проти Зе!команди – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіон

Новий голова Тернопільської ОДА – колишній член “Партії регіонів”: маніпуляції в пресі проти Зе!команди

Тернопільщина отримала нового голову облдержадміністрації. Ним став Ігор Сопель, який на останніх виборах балотувався в парламент від партії “Слуга народу” по округу №166 в Тернопільській області, але програв самовисуванцю Миколі Люшняку. 

Представляв нового очільника “білого дому” у Тернополі Президент Володимир Зеленський. Ще до офіційного представлення місцевий сайт опублікував інформацію, у якій йдеться, що майбутній керівник ОДА був членом “Партії регіонів”. Натомість у коментарі іншому виданню Ігор Сопель заявив, що дана публікація є вигадкою.

То хто ж каже правду, з’ясовували місцеві фактчекери.

 

ЗАЯВА 1: Претендент на посаду голови Тернопільської ОДА і сам в минулому “регіонал”.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ 

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

За тиждень до представлення Ігоря Сопеля головою ОДА на місцевому сайті Politerno з’являється публікація із заявою про те, що претендент на керівне крісло у “білому домі” був членом “Партії регіонів”. Як єдиний доказ медіа наводить фото партійного посвідчення, яке нібито надіслали читачі у редакцію. Видання не надає скріншот електронного листа чи інші докази, які б додатково, згідно з журналістськими стандартами, підтвердили цю інформацію. 

 

 

 

 

Вже після представлення Ігоря Сопеля світлину того самого партійного посвідчення активно поширювали у різних соцмережах, зокрема, у своєму телеграм-каналі ним поділився екс-нардеп Борислав Береза, а на своїй сторінці у Фейсбук – український політолог Тарас Чорновіл.

Слід акцентувати увагу на тому, що і тернопільське видання і топ-спікери посилаються лише на один джерело-документ – наче б то посвідчення Ігоря Сопеля, як члена Партії Регіонів. Інших джерел і документів ніхто з них не наводить, що вже викликає певні сумніви у достовірності такого факту.

На поточний момент “Партія регіонів” припинила свою діяльність і інформація про неї та її склад на сайті Мін’юсту відсутня, тому перевірити членство чи звернутися з офіційним запитом до партійного офісу неможливо. 

Тож, можна вважати, що тернопільський сайт вдається до маніпуляції, адже підтвердити чи спростувати факти, наведені у статті немає можливості. 

 

ТЕЗА 2: Ця інформація про мене є підробка. Ніякого відношення до партії регіонів я не мав і не маю. Повідомляю, що я з 2010р. по 2015р був депутатом Хоростківської міської ради від ПП «Громадянська позиція».

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Із відкритих джерел дослідити на предмет правдивості дану інформацію також не має можливості, адже на сайті ЦВК дані з Тернопільщини по місцевих виборах 2010 року відсутні. Так само відсутня інформація і на сайті Хоростківської міської ради.

Проте, редакцією був надісланий відповідний запит у Центральну виборчу комісію. У відповіді на запит у ЦВК підтвердили, що Ігор Сопель дійсно став переможцем виборців до Хоростківської міської ради та балотувався у 2010 році як член партії “Громадянська позиція”. Нагадаємо, партія «Громадська позиція», була створена у 2005 році, а її очільником з того часу і по сьогодні є Анатолій Гриценко.

[embeddoc url=”https://www.bez-brehni.com/wp-content/uploads/2019/11/1574407896960764.pdf” download=”all”] [embeddoc url=”https://www.bez-brehni.com/wp-content/uploads/2019/11/1574407904536202.pdf” download=”all”]

Отже, можна вважати, що меседж розповсюджений тернопільським медіа, щодо того, що Ігор Сопель був членом “Партії регіонів” не має підтвердження і спростовується офіційним документом ЦВК, згідно з яким впродовж п’яти років громадянин Сопель був представником партії “Громадянська позиція” у Хоростівській міськраді.

Автор: Світлана Величко, Тернопільський Медіа Центр

.

.

.

.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja