НОВИЙ НАРАТИВ РОСІЙСЬКОЇ ПРОПАГАНДИ – «про постачання танків в Україну всі мовчать» – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

НОВИЙ НАРАТИВ РОСІЙСЬКОЇ ПРОПАГАНДИ – «про постачання танків в Україну всі мовчать»

Західні танки не дають спокою російським пропагандистам. З того моменту, як Німеччина, США та ще ціла низка країн Європи та світу вирішили, що ніщо не зупинить поставку важкої техніки, час якої настав, фейкороби забули про спокій. То розповідають, що пачками спалюють танки на фронті — http://surl.li/essxf  То пишуть, що танки нам насправді поставляти будуть застарілі — http://surl.li/esswp

Тепер нова, хоч і дещо завуальована ідея: про постачання танків замовкли.

Ця маніпуляція була подана пропагандистськими ЗМІ типу «Риа Новости» під заголовком: «Берлин пожаловался на молчание в ЕС после согласия ФРГ по танкам для Киева». Де прихована неправда – далі у матеріалі.

 

Посилаючись на слова депутату Бундестагу Кевіна Кюнерта, який нібито пожалівся в інтерв’ю телеканалу ZDF, що як тільки Німеччина дала зелене світло, навколо цього питання стало «занадто тихо».

Не зовсім ясно, як повинен виглядати розголос такого чутливого питання, як постачання важкого озброєння, коли багато чого навколо цього є секретною інформацією.

Навіть якщо окремий депутат думає, що справа “затихла”, то… це лише думка окремого депутата, яку навіть не можна назвати офіційною заявою.

Проте, хто такий Кевін Кюнерт і чому на нього посилають російські сміттярки та маловідомі англомовні медіа? Це німецький політик, генеральний секретар Соціал-Демократичної партії Німеччини.

На початку 2022 року саме цей політик закликав не змішувати питання Північного потоку 2, «військові конфронтації з Україною» та антиурядові протести в Казахстані.

Як то кажуть, nothing personal, just business — http://surl.li/estgq Сама партія довгий час намагалась вибудувати дружні стосунки з росією. Наразі в партії визнають, що це було помилкою. 

Якщо ви уважно стежили за епопеєю з ухваленням поставки нам танків, то точно пам’ятаєте, якого безпрецендентного тиску зазнав Олаф Шольц від партнерів? Саме країни ЄС проявляли найбільшу активність в намагання дочавити Німеччину.

Отож заяви Кюнерта виглядають маніпулятивно, особливо в поєднанні з тим, що цю новину розносять або російськи сміттярки, або проросійські медіа, або маловідомі англомовні медіа. Замість посилання на саме інтерв’ю надається лише посилання на сайт телеканалу.

Якщо напружитись і все ж таки знайти посилання на інтерв’ю мовою оригіналу, ви побачите, що німецьке ЗМІ робить акцент на зовсім іншому, а саме на тому, що нам і так відомо: що створити танковий батальйон не так просто, а 38% німців проти поставок танків – http://surl.li/estso

Він дійсно каже, що «багато партнерів досі не взяли на себе зобов’язання з постачання танків», проте, що мається на увазі під “багато” і про яких саме партнерів йдеться — не ясно. Отож це може бути як щирим занепокоєнням щодо позицій тих чи інших країн, або намаганням трохи оббілити Німеччину себе після тривалих зволікань з поставками важкого озброєння.

Але головне в інтерв’ю не це, а те, що людина, яка ще рік тому закликала не «змішувати російську воєнну агресію з поставками газу в Німеччину», тепер визнає, що постачання танків в Україну — це абсолютно правильне рішення.

Щодо тиші, то час гучних заяв та інтриг з приводу постачання танків Україні, скоріш за все відходить у минуле, бо рішення прийняті і процес, як то кажуть – пішов.

Вчора министерка оборони Канади Аніта Ананд повідомила у Twitter, що перший танк Leopard 2 від Канади доставлено у Польщу. http://surl.li/etexk

Британське Міністерство оборони у Твіттері ще 29 січня оголосило, що «Українські танкісти прибули до Великобританії для підготовки до продовження боротьби з Росією. Великобританія надасть Україні танки Challenger 2 разом із країнами-партнерами, демонструючи силу підтримки України на міжнародному рівні» http://surl.li/eteyt

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак 3 лютого повідомив, що у Польщі за декілька днів стартуює навчальний процес з підготовки українських танкістів управлінню танками Leopard 2. http://surl.li/etezs

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja