Новий старий фейк про американські біолабораторії в Україні де розроблялися препарати, які мали випробувати в Африці – Без Брехні
Фактчек

Новий старий фейк про американські біолабораторії в Україні де розроблялися препарати, які мали випробувати в Африці

Російська пропаганда продовжує експлуатувати вже заїзжену тему про американські біолабораторії у яких виготовляли біологічну зброю, клепали віруси і т.ін. Днями кремлівські ЗМІ з посиланням на міністерство оборони росії розповсюдили інформацію про біологічні та військові дії США в Україні та інших країнах. Начальник військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту Збройних Сил РФ генерал-лейтенант Ігор Кирилов заявив, що Міністерство оборони РФ виявило в Україні нові документи, з яких було виявлено чимало фактів, що свідчать «про зловживання розробками та плани експериментів на людях». Про деталі нового-старого вкиду – далі у матеріалі.

 

Російський військовий чиновник зокрема повідомив, що секретних документах, які попали в руки російської розвідки йшлося про таке:

– Пентагон через підлеглі біолабораторії планував випробовувати незареєстровані препарати на мешканцях Африки. У випробуваннях мали брати участь біолабораторії та агентства, що перебувають у його підпорядкуванні, такі як Metabiota, яка пов’язана з сином президента США Джо Байдена Хантером Байденом.

– в Італії, зокрема, на авіабазі на Сицилії, де вже 4 роки знаходиться американська лабораторія Namru, проводять дослідження особливо небезпечних інфекцій на територіях Єгипту, Гани і Джибуті.

– знайдені документи підтверджують участь «Метабіоти» у збиранні та сертифікації штамів вірусу пташиного грипу, зокрема H5N8. За словами Кириллова, цей штам має високий епідемічний потенціал і може долати міжвидовий бар’єр, а летальність вірусу при передачі людині може досягати 40%.

Що нам відомо про NAMRU та що охоплює діяльність Військово-морського медичного дослідницького відділення?

Військово-морське медичне дослідницьке відділення з Індійського та Тихого океанів (NAMRU-2) — біомедична дослідна лабораторія ВМС США, яка була створена для вивчення інфекційних захворювань потенційного військового значення в Азії і розташована в Меріленді, США. NAMRU-2 працює у кількох країнах Південно-Східної Азії, включаючи В’єтнам, Лаос, Сінгапур, Філіппіни, Таїланд, Індонезію та Камбоджу. Компанія також обладнала та укомплектувала сателітну лабораторію в посольстві США у Сінгапурі для проведення регіональних досліджень інфекційних захворювань та надання діагностичної лабораторної підтримки в Офісі оборонної співпраці, повідомляють фахівці фактчек-ресурсу Mythdetector.ge http://surl.li/lsobk

NAMRU-2 у Бангкоку та Таїланді у 1958 році, Сулавесі, Індонезії та Філіппінах у 1961 році став світовим лідером у дослідженнях та лікуванні холери. У 1961 році в шпиталі Сан-Лазаро в Манілі був створений дослідницький центр для боротьби з El tor cholera. Саме в цей час підтвердилося кілька основних гіпотез лікування холери. У 1969 році дослідники NAMRU-2 були першими, хто продемонстрував роль ослабленої вакцини від краснухи у запобіганні природно набутим захворюванням у людей. У 1990-х роках NAMRU-2 провела сучасне дослідження з використання Прімахіна для профілактики plasmodium falciparum malaria.

Після Другої світової війни уряд Єгипту запросив ВМС США провести спільні з єгипетськими вченими дослідження ендемічних тропічних та субтропічних захворювань. У 1946 році NAMRU-3 було офіційно створено як командування та залишалося в Каїрі до 2019 року. 12 грудня 2019 року Військово-морський медичний дослідницький підрозділ (NAMRU-3) переїхав з Каїра до Сігонелли, Італія. Його адміністративні та дослідні центри розташовані в Єгипті, Гані та Джібуті.

Місія NAMRU-3 полягає в тому, щоб розвивати військове значення військової та громадської охорони здоров’я, а також вивчати, відстежувати і виявляти загрози захворювань, що заново виникають, а також розробляти стратегії пом’якшення їх наслідків.

Ці цілі досягаються за рахунок партнерських відносин як з країнами, що приймають, так і з міжнародними та американськими агентствами, такими як Центр США з контролю за захворюваннями (CDC) та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ). Вчені NAMRU-3 у 17 країнах проводять нагляд за інфекційними захворюваннями та дослідження вакцин, діагностичні випробування терапевтичних засобів для покращення профілактики та лікування інфекційних захворювань.

Штаб-квартира NAMRU-3 у Сігонеллі (Сицилія, Італія)

За словами Кириллова, на авіабазі на Сицилії, де вже 4 роки знаходиться лабораторія NAMRU, проводять дослідження особливо небезпечних інфекцій. Діяльність НАМРУ-3 прозора та включає наступні питання:

Штаб-квартира NAMRU-3 у Сігонеллі здійснює нагляд адміністративної підтримки об’єктів у Каїрі, Гані та Джібуті. Штаб-квартира також надає послуги з підтримки науки та координує нормативні програми та операції Програми захисту досліджень людини. Персонал у Сігонелла активно співпрацює з місцевими італійськими університетами та військовими, включаючи Університет Катанії та ВПС Італії. Біологи NAMRU-3 ідентифікують вектори членистоногих, вивчають загрози переносимих векторами захворювань та оцінюють регіональні ризики, визначають поширеність малярії, стійкість до протималярійних препаратів, а також оцінюють контроль та заходи боротьби з переносниками малярії.

Програми відділення NAMRU-3 у Каїрі

Каїрське відділення NAMRU-3 включає три програми: Програму досліджень бактеріальних та паразитарних захворювань (BPDRP), Програму досліджень вірусних та зоонозних захворювань (VZDRP) та Програму досліджень векторних захворювань (VBDRP). Каїрське відділення НАМРУ-3 співпрацює з регіональними організаціями, серед яких є Єгипетський центр досліджень та регенеративної медицини, Університетська лікарня Айн-Шамс, а також Міністерство охорони здоров’я Йорданії.

Разом із вищевказаними партнерами BPDRP активно контролює діарейні захворювання, інфекції, що передаються статевим шляхом, гострі фебрильні захворювання, стійкість до протимікробних препаратів та малярії в африканському та близькосхідному регіонах.

Програма досліджень бактеріальних та паразитарних захворювань є лідером у галузі епіднагляду за грипом, MERS-CoV, SARS-CoV-2 та іншими вірусними загрозами з пандемічним потенціалом. Програма досліджень векторних захворювань підтримує епіднагляд за комарами, кліщами та москітами в Єгипті, Ліберії, Гані, Лівії та Джібуті. Дослідницька діяльність включає визначення чисельності та різноманітності комах-переносників, картування поширення переносників денге та малярії та оцінку сприйнятливості комах-переносників до інсектицидів.

Відділення NAMRU-3 у Гані

Відділення NAMRU-3 у Гані співпрацює з регіональними організаціями, включаючи Військовий госпіталь Гани, Інститут медичних досліджень Ногучі, Західноафриканську об’єднану дослідницьку групу, Програму профілактики ВІЛ/СНІДу Міністерства оборони США, Військово-морський медичний центр Сан-Дієго та навчальний госпіталь.

Наукові дослідження різноманітні та включають нагляд за комахами-переносниками, стійкість до хіміопрофілактики паразитів Plasmodium falciparum, гострий гастроентерит та діарейні захворювання, а також респіраторні патогени у регіоні. Персонал та вчені беруть активну участь у розробці нових протоколів для клінічної перевірки нових засобів діагностики для швидкого та точного виявлення COVID-19.

Відділення NAMRU-3 в Джібуті

Що стосується відділення NAMRU-3 у Джібуті, його поточні програми включають довгострокове спостереження за кишковими захворюваннями, респіраторними захворюваннями, гострими фебрильними захворюваннями та малярією в африканському регіоні. У 2020 році лабораторія швидко відреагувала на операційні потреби у зв’язку з COVID-19 та забезпечила цілодобове тестування на коронавірус.

Яке ставлення Хантер Байден має до Metabiota?

За словами Кириллова, у звіті «Консорціуму з вірусних геморагічних лихоманок» міжнародної групи експертів, яка брала участь у боротьбі з вірусом Ебола в Сьєрра-Леоні у 2015 році, з’ясовується, що співробітники «Metabiota» не дотримувалися регламенту при взаємодії з пацієнтами. Також основною метою цієї діяльності було виділення вірулентних варіантів вірусу та експорт штамів до США. За даними The Insider, документ, про який говорить Кирилов, не публікувався, тож оцінити справжність неопублікованого документа неможливо.

Американська компанія Metabiota – це компанія, яка займається глобальними проблемами охорони здоров’я у різних країнах. Робота, проведена Metabiota в Україні, проходила в рамках американського проекту Спільного зниження загрози (Cooperative Threat Reduction Program), який допомагає колишнім радянським республікам оновити старі лабораторії, які були задіяні у програмі СРСР з біологічної зброї.

Ця програма також включала навчання та інші види підтримки вчених, які працюють в установах. Немає жодних доказів того, що підтримка Metabiota фінансувалась Хантером Байденом або його інвестиційною фірмою. У свою чергу, твердження про те, що Хантер Байден фінансував українські біолабораторії, ґрунтуються на зв’язках Metabiota з інвестиційною компанією Rosemont Seneca Partners, яку Байден заснував у 2009 році.

За даними Washington Post, Rosemont Seneca Partners володіла часткою в іншій незалежній компанії, а також вклала інвестицію в Metabiota. Але сам Байден не входив до комітету, який приймав рішення про інвестування в Metabiota, і не отримував жодного прибутку, оскільки на той час уже залишив компанію.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja