Новий-старий фейк про повістки через «Дію». Тепер у Харківській області – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХарківщина

Новий-старий фейк про повістки через «Дію». Тепер у Харківській області

Telegram-канал «Украина.ру» поширив допис про те, що у Харківській області реєстр мобілізації прив’яжуть до застосунку «Дія». Це дозволить проводити «злочинну» мобілізацію в електронному вигляді, — йдеться у пості «Украина.ру».

Щобільше, аби уникнути мобілізації, варто лише не встановлювати додаток «Дія», повідомляють в дописі «Украина.ру». Проте, ця  інформація – фейк.

 

Ще у травні 2022 року, мережею вже поширювались новини про видачу повісток через «Дію». Цього разу новина з’явилась 12 березня без посилання на першоджерело та будь-якого обґрунтування.

Фейкороби спекулювали нормами, прописаними у постанові Кабміну від 30 грудня 2022 року «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів». http://surl.li/egtrz

У ній йдеться про те, що військовозобов’язаний може не ходити фізично до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки при зміні місця реєстрації, а провести цю процедуру у цифровому форматі. Також вказано, що дані з «Дії» варто вважати такими, що можуть підтвердити місце військового обліку особи, зокрема й для роботодавців, які наразі не можуть прийняти на роботу людину без даних з військового обліку.

Та звертаємо увагу: в постанові не зазначена можливість надіслати повістку в «Дії».

Цю інформацію ще 27 січня 2023 року спростував керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифри Мстислав Банік в інтерв’ю виданню “The Village”: http://surl.li/ftftk

«Постанова Кабміну, яка викликала такий розголос, насправді просто врегулювала питання деяких актів, які хаотично ухвалювали після 2014 року, і ми продовжуємо упорядковувати ці питання. Тому військовий квиток з’явиться в «Дії» рано чи пізно, але не можу сказати, що ми зараз над цим працюємо. Що стосується повісток, то їх у «Дії» не буде», — наголосив він.

Немає жодного підтвердження тому, що для Харківської області запроваджується особливий метод ведення обліку військових чи правила вручення повісток.

Пізніше про можливість отримання повісток через «Дію» повідомив військовий комісар Харківського обласного територіального центру комплектування. Полковник Володимир Арап зробив власне припущення щодо цієї інформації.

«База набирається. У скорому майбутньому всі наші військовозобов’язані будуть в цьому реєстрі, його підв’яжуть до “Дії”. Люди зможуть навіть отримувати повістки через “Дію”, і виклики до РТЦК будуть здійснюватися вже в електронному вигляді. До цього все йде», — повідомив Арап.

10 березня Мстислав Банік ще раз спростував цю інформацію у відповідь на запит видання NV. http://surl.li/ftftx

«У “Дії” повісток не буде. Щодо військового обліку — дані про військовозобов’язаних знаходяться у реєстрі Оберіг, який належить Міноборони. До “Дії” цей реєстр не має жодного відношення, тому що “Дія” — це не реєстр», — сказав керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифри. 

 

Матеріал підготовлено проектом Gwara Media http://surl.li/fifko в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja