Новий старий фейк пропаганди, що Україна продовжує продавати натівську зброю терористам, а 80% допомоги – розкрадається – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Новий старий фейк пропаганди, що Україна продовжує продавати натівську зброю терористам, а 80% допомоги – розкрадається

Дискредитація України, як правової держави, та створення негативного іміджу геть корумпованої країни де все розкрадається і продається – чи не один з ключових векторів російської пропаганди. Цей наратив почав активно розкручуватися від початку системної активної допомоги західних союзників спершу легкою, а далі і важко технікою. Останніми днями пропагандисти знову оживилися на цій темі. Тож далі у матеріалі – викриття одразу декількох фейків про з цієї теми.

 

Треба відзначити, що пропаганда дещо модифікує вкиди про нібито насичення «чорного ринку» натівської зброєю, яку буцім-то перепродає Україна.

У травні-вересні 2022 року на тлі активізації поставок західної зброї та амуніції, російські пропагандистські ресурси майоріли заголовками на кшталт: «Украинцы в Даркнете активно торгуют поставленым Киеву западным оружием», «Украинцы продают американские ПТРК Джевелин в Интернете», «Поставленное Украине оружие оказалось на черном рынке – купить можно все: от берцев до Джевелинов» (скріншоти – під матеріалом).

В останні дні вкиди про корупцію зброї пропаганда спробувала перевести в політичний аспект. І дискридитувати не тільки саму Україну, а і постачальників зброї і допомоги. Так пропагандистський ресурс «Украина. ру», опублікував матеріал із заголовком: «До Украины доходит все 20%. Как на самом деле расходуется военная и финансовая помощь США» (скріншоти – під матеріалом).

У матеріалі наголошується, що відповідні департаменти у США отримали 189 скарг на зловживання фінансовою та військової допомогою.

Ще одне псевдовидання «Пламя труда» поширило днями вже трохи притрушену нафталіном маніпуляцію заявою чиновника Пентагону: «Все зашло настолько далеко, что даже первый замдиректора Службы уголовных расследований Пентагона Джеймс Айвc признает, что эффективные механизмы контроля над распространением натовского оружия после его передачи ВСУ отсутствуют.
Оружие, поставленное коллективным Западом для ВСУ, обнаруживается в арсеналах террористических группировок по всему миру. Что ярко свидетельствует о хорошо налаженных контрабандных коридорах поставок оружия западного производства с территории Украины формированиям террористов» (скріншоти – під матеріалом).

Щож насправді заявляють і говорять з цієї теми уповноважені особи і відповідні структури на заході. Їх «свіжі» заяви, а також публікації відповідних розслідувань вказують на зовсім іншу ситуацію – далеко не таку, якою її малюють і хочуть бачити пропагандисти.

29 березня на слуханнях «щодо нагляду, прозорості та підзвітності допомоги Україні» у Сенаті США виконувачка обов’язків генерального інспектора Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Ніколь Анджарелла заявила, що «попри зростання кількості повідомлень про можливе нецільове використання допомоги, наданої Сполученими Штатами, її інспектори не виявили ознак серйозних порушень у зв’язку з цим» http://surl.li/fxtsb

Анджарелла зазначила, що з початку відповідної діяльності її офіс генерального інспектора USAID отримав 178 повідомлень про можливі порушення, пов’язаних із Україною, «що на 556% більше, ніж за попередні одинадцять місяців».

«На сьогоднішній день ми не маємо жодних серйозних кримінальних знахідок, пов’язаних з наданням допомоги Україні з боку США. Однак таке збільшення кількості повідомлень свідчить про те, що наша інформаційно-просвітницька робота працює. І що люди знають, як і кому повідомляти про потенційні зловживання коштами USAID», – підкреслила інспекторка.

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі на брифінгу 29 березня заявив: «Ми не бачили жодних доказів якихось кричущих порушень, коли йдеться про управління безпековою допомогою, що надійшла в Україну. Я хотів би зауважити, що українські посадовці також поділяють нашу стурбованість щодо забезпечення належної підзвітності та прозорості речей, які потрапляють на поле бою та мають стосунок до нього». http://surl.li/fxttv

Слід також нагадати, що 27 січня до України прибули інспектори від уряду США, Світового банку і міжнародної компанії Deloitte з аудиту американської допомоги, яку США надають Києву коштом американських платників податків. Міністерство фінансів США після перевірки заявило, що не помітило жодної ознаки нецільового використання грошей, які Білий дім надає Україні. http://surl.li/fxtvt

Тож як то кажуть – шах і мат, черговій хвилі російської пропаганди.

 

Матеріал підготовлено виданням “Брехунець” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja