Новий-старий фейк від зрадника Ківи, про ролик на польському телебаченні з поділеною між «сусідами» Україною – Без Брехні
Фактчек

Новий-старий фейк від зрадника Ківи, про ролик на польському телебаченні з поділеною між «сусідами» Україною

Державний зрадник, що перейшов на бік ворога, у минулому – народний депутат України 9-го скликання від забороненої партії ОПЗЖ Ілля Ківа у своєму телеграм-каналі поширив допис у дусі російської пропаганди

Одіозний колишній нардеп виклав 13-ти секундний відеоролик нібито польського телеканалу. На ньому – мапа України та сусідніх  держав. Кордони нашої країни поступово змінюються, показано, нібито більша частина західних областей, включно зі Львовом відійде Польщі, Закарпаття – Словаччині, а Чернівецька область – Румунії. Під владою росії опиниться Південь та Схід України. Карта – далека від реальності, ми розібрались, хто та навіщо її створив.

 

Як пише зрадник Ківа, поляки нібито відкрито на телебаченні говорять про те, як буде поділена територія України після так званого повалення режиму нинішнього президента Зеленського. Сам задум поділу країни начебто давно готовий, саме тому влаштовують котли для українських бійців, аби прискорити розподіл. Повірити у відверту нісенітницю, якою є дописи Ківи – неможливо. І не варто, адже карта – 100% фейк.

Славнозвісне відео з мапою справді належить польському телеканалу TVInfo. Проте, є нюанс. Мапа створена і показана у 2014 році і має під собою зовсім інший контекст.

У березня 2014 року вже покійний лідер ЛДПР Жириновський зухвало запропонував полякам наполягати на приєднанні 5 областей України до Польщі шляхом референдумів. Країні мали відійти Волинська, Львівська, Івано-Франківська, Рівненська та Тернопільська області. Це була не просто пропозиція – російська госдума надіслала офіційний лист до Міністерства закордонних справ Польщі із відповідною рекомендацією.

Схожі листи отримала Словаччина та Румунія. Новина про лист до уряду Польщі вийшла в етері польського телеканалу TVInfo http://surl.li/fyzxh

Сюжет триває понад 3 хвилини. У ньому коментує офіційний лист з пропозицією тодішній речник Міністерства закордонних справ Польщі Марчін Войцеховський.

З 1:04 – показана мапа, яку використав у своєму дописі зрадник Ківа. Вочевидь, її зробили самі журналісти каналу, аби наочно продемонструвати, як рф пропонує поділити Україну.

Тоді провокація госдуми не спрацювала. Марчін Войцеховський назвав лист курйозним. Уряд не сприймає його серйозно. І припустив, що деякі росіяни все ще мислять категоріями пакту Молотова-Ріббентропа і не зробили висновків з історії. http://surl.li/fzagc

Вже після мапу неодноразово використовували російські пропагандистські ЗМІ, зокрема,  мапу показав у прямому ефірі російський телеканал НТВ. Проте, ми вже визначили, що мапа немає нічого спільного з реальною ситуацією і це не більше ніж хвора фантазія Жириновського та інструмент пропаганди, що використовують росіяни.

ВИСНОВКИ

  • Колаборанти, зрадники та прихильники «русского міра» продовжують просувати російські наративи у будь-який спосіб.
  • Ківа намагався дискредитувати український уряд, а також сусідню Польщу, Словаччину та Румунію. Такий наратив є частиною агресивної пропаганди та дезінформацію, яку повсякчас використовує рф. Вірити цьому точно не варто. 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja