Окупанти запустили розсилку, де пропонують здавати позиції ЗСУ – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Окупанти запустили розсилку, де пропонують здавати позиції ЗСУ

На днях користувачі деяких мобільних операторів отримали SMS-розсилку, яка називається «Krayina». В ній російською пропонують українцям за гроші повідомляти позиції Збройних сил України. Чим небезпечна така розсилка – далі у матеріалі.

 

Абоненти отримали повідомлення такого змісту: «Меняем информацию о ВСУ на $». За додатковою інформацією вимагають перейти у Telegram.

Розсилка є небезпечною, бо це – прямий заклик до співпраці з окупантом та здачі позиції наших захисників, що напряму шкодить національним інтересам України.

Розсилаючи такі повідомлення, ворог, по-перше, намагається дестабілізувати ситуацію в країні і дізнатися місцезнаходження наших військ. По-друге – збирає особисті дані українців, які готові допомогти окупанту.

Те, що росіяни збирають дані таким методом, свідчить про те, що інші шляхи отримання оперативної інформації про місцеперебування та плани Сил оборони в них вичерпуються. Тому закликаємо читачів бути обачними та не допомагати ворогу.

Нагадаємо, що такі дії передбачають кримінальну відповідальність. Так, минулого року Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 2160-ІХ про кримінальну відповідальність за розкриття позицій ЗСУ.

Згідно зі змінами, розповсюдження інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, якщо така інформація не розміщувалась у відкритому доступі Генштабом ЗСУ, або без отримання письмового дозволу на її розповсюдження, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, – карають позбавленням волі на термін від 3 до 5 років.

Поширення інформації про переміщення, рух або розташування Сил України чи інших військових формувань України, якщо така інформація не розміщувалась у відкритому доступі Генштабом ЗСУ, або без отримання письмового дозволу на її розповсюдження, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, – карають позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

 

Матеріал підготовлено фахівцями ресурсу “Брехунець”

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja