ООН спростувало російську брехню про удар HIMARS по Оленівці – Без Брехні
Фактчек

ООН спростувало російську брехню про удар HIMARS по Оленівці

Свіжий звіт ООН щодо російського теракту в колонії біля Оленівки свідчить, що навіть одна ракета HIMARS спричинила б серйозніші руйнування. Крім того Управління Верховного комісара говорить у своєму новому звіті про те, що боєприпас, яким ймовірно було знищено барак із українськими полоненими, прилетів у будівлю, зі сходу на захід.  http://surl.li/lvpzu

 

Управління Верховного комісара ООН з прав людини зібрало інформацію щодо вибухів у ніч з 28 на 29 липня 2022 року у Волноваській виправній колонії №120 біля Оленівки.

Попри те, що вже об 11 годині російські пропагандисти в казармі знімали відео із начебто фрагментами боєприпасів HIMARS, УВКПЛ у звіті зазначає ступінь пошкоджень не відповідає масштабам такого удару.

Дослівно зі звіту УВКПЛ говориться наступне:  «Ступінь пошкоджень стін, стелі, даху та вікон казарми, стан двоярусних ліжок усередині, розміри залишкового кратера та радіус ураження не характерні для ураження боєприпасами HIMARS… Навіть одна ракета HIMARS, ймовірно, спричинила б пошкодження та руйнування казарм і прилеглої території значно більшого та серйознішого масштабу. Крім того, свідки розповіли УВКПЛ, що чули численні вибухи».

Серед нових деталей також наводять те, що відеозаписи та фотознімки зруйнованих казарм показали точку удару всередині західної стіни та дві можливі точки проникнення через дах.

Хоча точний тип зброї та місце її походження визначити не вдалося, картина структурних пошкоджень виглядає узгодженою з наведеним боєприпасом, який рухався траєкторією зі сходу на захід.

УВКПЛ також додає, що держава, яка тримає в полоні, несе відповідальність за безпеку військовополонених і у разі їх смерті чи поранення зобов’язана провести негайне офіційне розслідування, яке встановлює індивідуальну кримінальну відповідальність за смерть або поранення військовополонених.

Проте офіс УВКПЛ не отримав інформації про те, що Російська Федерація виконала ці зобов’язання щодо розслідування та судового переслідування.

Нагадаємо, що 29 липня 2022 року російські медіа повідомили про обстріл колонії в Оленівці на Донеччині, де утримувалися українські полонені. Пропагандисти стверджували, що є щонайменше 53 загиблих. У загибелі полонених звинуватили Україну – мовляв, «київський режим» так знищує свідків, які можуть розказати про «злочини нацистів і націоналістів у Маріуполі».

В українській розвідці вважають, що вбивство українських полонених в Оленівці на Донеччині організували найманці ПВК “Вагнера” за особистою вказівкою Євгена Пригожина, не узгодивши це з керівництвом Міноборони Росії.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja