Пентагон вкотре спростував наратив пропаганди рф про «розкрадання західної зброї в Україні» – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Пентагон вкотре спростував наратив пропаганди рф про «розкрадання західної зброї в Україні»

Ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну, але з того моменту, як країни Заходу почали постачати у значній кількості в Україну протитанкові комплекси типу Джевелін і Енлав та ПЗРК Стінгер, пропаганда кремля розгорнула інформаційну компанію по зриву таких поставок.

Одним із векторів дискредитації став наратив про корупцію у оборонному відомстві України, про розкрадання та перепродаж у «треті країни» західного озброєння українськими чиновниками та військовими.

Другий сплеск використання наративу припав на період весни-літа 2022 року, коли західні союзники України поступово перейшли рубікон і почали поставки для протидії російській агресії важкого озброєння – гаубиць, в тому складі і САУ, систем залпового вогню типу Хаймарс, важких бронеавтомобілів.

Від тоді час від часу пропаганда витягає цю замизгану карту з рукава та знову вкидає в інформаційний простір. Але ця карта давно вже бита. Далі про це у матеріалі.

 

Чиновники Петагону 1 Березня 2023 року оприлюднили матеріали комісії, яка здійснювала контроль і перевірку наявності і використання західної зброї в Україні. За словами помічника міністра оборони США з питань міжнародної безпеки, США не знайшли жодних доказів того, що зброю, яку вони надали Україні, було знайдено за межами України. http://surl.li/fdlie

«Натомість ми бачимо, як українські підрозділи на передовій ефективно залучають допомогу з питань безпеки щодня на полі бою», — сказала Селесте Валландер на засіданні підкомітету з питань оборони з асигнувань Палати представників.

США адаптували свою практику підзвітності для бойових умов, щоб уникнути ризику незаконного перенаправлення, додала вона.

Інший високопосадовець Пентагону генерал-лейтенант Дуглас Сімс заявив, що немає жодних повідомлень про зникнення зброї з України, і українцям не в інтересах її позбуватися.

Слід нагадати, що у листопаді США відновили інспекції на місцях в Україні, щоб допомогти відстежити постачання та перебіг зброї, яку надають західні союзники. Ця інспекція проводила роботу у співпраці із Кабміном України.  Такі інспекції є стандартною процедурою контролю угод, які країни укладають із США, коли їм надається певна зброя. http://surl.li/fdlkt

Крім того з літа 2022 року Міноборони України почало впровадження системи логістики і обліку НАТО – LOGFAS. В кінці жовтня 2022 року міністерство вже представило перші результати впровадження системи, яке відбувалося у співпраці з натівськими фахівцями http://surl.li/fdloc

 

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja