Під час карантину від COVID-19 за кордоном громадянам допомагають грошима, а в Україні – ні | ФЕЙК – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчекФактчек NEWS

Під час карантину від COVID-19 за кордоном громадянам допомагають грошима, а в Україні – ні | ФЕЙК

Не вірте, що європейські країни допомагають своїм громадянам грошима під час карантину, а Україна – ні! Така маніпуляційна інформація розлетілася групами та соцмережами. Цифри на скріншоті брехливі. Ми розібралися, які кошти і на що виділили інші держави і як на цьому фоні виглядає Україна.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ПЕРЕВІРКА

Так, справді уряди європейських країн заявили про виділення значних коштів на боротьбу з коронавірусом, у тому числі й з економічними наслідками, які передбачають різну допомогу і бізнесу, і громадянам.

Однак мова не йде про те, що всі вже отримали чи будуть отримувати регулярну виплату у зв’язку з карантином!

В Іспанії не виплачують громадянам по 228 тисяч гривень під час карантину.Таких повідомлень не має в медіа та на офіційних сайтах органів влади. За даними медіа, половина іспанців бояться втратити роботу https://bit.ly/33PqyKY. І деякі компанії вже розпочали так зване тимчасове звільнення з роботи https://bit.ly/2JnLhfi

Ірина Тхорик, яка мешкає в Мадриді з родиною, розповіла, що ніхто таких виплат ніхто не отримує: “Моя сестра залишилась без роботи, але нічого такого не отримує. Наразі відомо тільки про те, що якщо двоє в сім’ї залишились без роботи, то тоді обіцяють допомогу. Але як і де її просити, а також коли її дадуть ще невідомо”.

В Іспанії оголосили про пакет допомоги на 200 мільярдів євро для боротьби з економічними наслідками коронавірусу. https://bit.ly/2wIBUnR З них 117 млрд євро будуть забезпечені державою, а решта приватним сектором. Передбачається іпотечний мораторій для осіб, які залишилися без роботи, та тих, чий дохід зменшився у зв’язку з надзвичайними заходами, гарантії виплати допомоги з безробіття, систему захисту найбільш вразливих груп для забезпечення доступу до електроенергії, води та телекомунікаційних послуг та інше.

В Німеччині у зв’язку з карантином також не виплачують понад 180 тис. гривень кожному. Це нам підтвердив доктор медичних наук Михайло Лучанський, який мешкає в Ганновері.
У Німеччині уряд заявив про низку заходів на 750 млрд євро. Наприклад, малий та середній бізнес може отримати гранти, а також позики і відтермінування сплати податків. Так само, спрощують доступ до допомоги через безробіття, передбачені виплати батькам, які не можуть працювати, оскільки дитячі садки або школи закриті. https://bit.ly/3apivqx

У Франції уряд так само схвалив пакет економічних заходів, що включає 300 млрд євро державних гарантій за банківськими позиками. Субсидії по безробіттю коштуватимуть уряду 8,5 млрд євро та покриватимуть компенсацію вимушеного скорочення робочого часу. Компанії отримали можливість відправити своїх працівників у «технічну відпустку», при цьому відсторонені працівники отримуватимуть приблизно 70% від своєї заробітної плати. Також передбачається створення фонду солідарності для самозайнятих осіб у розмірі принаймні 2 млрд євро. https://bit.ly/3dz7PaV

Про Україну. Звідки автори цієї маніпулятивної картинки взяли цифру в 2 гривні 38 копійок – нам невідомо. Ніяких виплат на таку суму уряд не оголошував.

Так, Україна виділила значно-значно менше коштів на боротьбу з коронавірусом. Нині відомо, що уряд спростив порядок надання субсидій для громадян, які втратили роботу у зв’язку з карантином, заборонено припиняти надання житлових субсидій https://bit.ly/2WLTke1, від сплати єдиного соціального внеску звільняються ФОП, фермери та “особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність”, не треба платити податок на землю та інші пом’якшення https://bit.ly/2Urw5nT.

Дякуємо редакції Наші гроші. Львів за співпрацю та допомогу у підготовці матеріалу.

 

NB! Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19”, ініційованого керівником проєкту “По той бік новин”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja