Підробне фото з малюнком статевого члена, на який ніби моляться українці в Канаді – Без Брехні
Фактчек

Підробне фото з малюнком статевого члена, на який ніби моляться українці в Канаді

Соромітницький та недолугий фейк придумали росіяни. Поширили картину на якій на стіні зображено синій пеніс на жовтому фоні, на ньому помітно букви ПТН(натяк на путін). На передньому плані стоять навколішки люди, деякі з них загорнуті в українські прапори.

Фейкарі навіть не змогли придумати якесь правдоподібне пояснення цьому зображенню: нібито цю картину намалювали в Канаді і українці моляться на неї. Який сенс такої “молитви” – фейкарі не змогли пояснити.

Насправді це підробка. Картина не з 2023 року, і не з Канади, а люди на колінах – з іншого фото з 2017 року.

Шведська художниця у 2018 році намалювала п’ятиповерховий синій пеніс на житловому будинку в центрі Стокгольма.

Пеніс був намальований на легальній стіні графіті, створеній у Стокгольмі мистецькою організацією Kollektivet Livet для різноманітних перфоменсів. За пів року його змінило інше графіті. За ці роки там було чимало екстравагантних картин

Наразі на мапах видно, що там інший малюнок.

Проте до підробки підійшли професійно: коллаж складається з трьох різних фото. Люди на колінах на передньому плвні, вставлені на фейкове зображення з фотографії з міжконфесійного молебна у Черкасах ще 2017 року. Фото перевернули по горизонталі і вирізали фон.

Прикметно, що цей молебен вже використовували раніше у фейку: тоді закидали, що це моляться за майбутній пам’ятник Бандері. Судячи зі схожості сюжету – автор обох фейків один і той же.


Люди на колінах і з прапорами в центрі взяті з антиукраїнського посту 2019 року. Фото теж відзеркалили та обрізали. Автор фейку справді доклав зусиль, щоб оригінальні фото не так легко було знайти.


Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja