Проросійські Telegram-канали, проросійські користувачі у Twitter, в тому числі англійські ведучі РашаТудей поширили допис, що у Великобританії якась фірма через рекрутинговий сайт нібито шукала найманців для війни в Україні. Щоправда прямих доказів ніхто з них не наводить. А скріншот зі статті The Times, який всі вони показують, свідчить якраз про протилежне.
“The Times: Британія шукала найманців для допомоги Україні в контрнаступі Оголошення про роботу «гарматне м’ясо» було розміщено в пошуковику оголошень Adzuna. Оголошення про набір «найманців» розміщувала британська компанія EU Citizenship Program, яка займається координуванням допомоги українцям. Вони пропонували охочим 20 000 фунтів стерлінгів, а також громадянство Великої Британії чи Євросоюзу після закінчення терміну контракту.
На диво ніхто з поширювачів цієї новини не надає скріншот самого оголошення про найм на війну до України. Навіть архіву цього оголошення не збереглося. Насправді це свідчить про нескоординованість авторів фейку та поширювачів. Отже, всі посилаються на певну новину з The Time, однак заголовок цієї статті одразу заперечує версію фейкарів.
Як бачимо, в новині йдеться про фейкову російську рекламу, а не справжню рекламу.
Як пояснюють в компанії, вони агрегатор оголошень, і роблять усе можливе для автентифікації особистої інформації клієнтів, але існують певні обмеження на онлайн-підтвердження особи. Тому виявити справжню особу автора поки не вдалося.
Очевидно, що рекламу було створено для подальшого поширення цього фейку, але щось пішло не так і фейкарі не встигли наробити навіть скріншотів з оголошення. Але російських фейкарів це не спинило і вони поширюють її навіть з заголовком The Times, що це був фейк.