Після смерті Джон Маккейна в мережі розповсюдили фейкове фото сенатора з Усамою Бен Ладеном – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Після смерті Джон Маккейна в мережі розповсюдили фейкове фото сенатора з Усамою Бен Ладеном

У серпні 2018 року у віці 81 року помер відомий сенатор США – Джон Маккейн. Його вважали «великим другом» України (хоча таке трактування його діяльності викликає чимало дискусій). Після цієї сумної події навколо сенатора почали розповсюджуватись різні фейкові повідомлення.

Так нещодавно в мережі набуло розповсюдження фото, на якому можна помітити двох американських політиків, які посміхаються з фото з відомим колись терористом №1 у світі Усама Бен Ладеном. Це фото є одним з фрагментів відео, розміщеного на каналі YouTube, з хэштэгом #Qanon. Qanon – це «маркер» теорії змови.

За повідомлення factcheck.kz, після смерті сенатора штату Арізона користувачі соціальних мереж зуміли широко розповсюдити неправдиву фотографію, де нібито Джон Маккейн і Ліндсі Грем стоять поруч з терористом, Усамою бен Ладеном.

Насправді фото було зроблено в липні 2013 року на зустрічі з колишнім президентом Афганістану. На зображенні зліва знаходиться Джон Маккейн, праворуч Ліндсі Грем і посередині Хамід Карзай (президент Афганістану з 2004 по 2014). На фотографіях, наведених нижче, можна помітити, що відкоригована лише голова Хаміда Карзая, а все інше залишено недоторканим.

Також 4 липня 2013 года фото було опубліковано самим Джоном Маккейном в твіттері.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja