Подвійні стандарти української Феміди. Порошенко & Зеленський – порушення та «покарання» – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Подвійні стандарти української Феміди. Порошенко & Зеленський – порушення та «покарання»

Яке вже писали на «БезБ» у день виборів Президента України, 21 квітня 2019 року на сайті нацполіції Києва з`явилося повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності кандидата в президенти В. Зеленського. Вказувалось, що кандидат продемонстрував бюлетень з відміткою, з якої вбачається який саме вибір він здійснив. За такі дії поліцейські склали на Володимира Зеленського адміністративні матеріали за ст. 212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За цим правопорушенням на 13 травня в Оболонському суді було призначене засідання над вже обраним на посаду президента Володимиром Зеленським для розгляду справи щодо «порушення обмежень з ведення передвиборної агітації». Суд відбувся і виніс рішення. В чому колізія – розбирались фахівці «БезБ».

ВЕРДИКТ: БЕЗ ВЕРДИКТУ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Володимир Зеленський не з’явився на засідання до Оболонського районного суду Києва. До суду прийшли два його представника. Суд почав розгляд справи без участі Зеленського.

За словами головуючого судді Владислава Дев’ятка, суд визнав Зеленського винним в демонстрації заповненого бюлетеня на виборчій дільниці. Доводи захисту про те, що той діяв ненавмисно, суд не врахував.

«Суд постановив: Зеленського визнати винним в адміністративному порушенні, щодо нього застосувати штраф розміром 50 неоподатковуваних мінімумів – 850 гривень», – зазначив суддя. Зеленський також повинен відшкодувати судовий збір в сумі З84 гривні.

Перебіг подій демонструє послідовність дій правової системи держави шодо пана Зеленського. Зафіксовано факт порушення, відповідно – поліція склала адміністративний протокол. Далі справу було передано до суду. В достатньо короткий термін – за 20 днів – але в межах термінів, передбачених законодавством, відбулось засідання суду і винесене рішення. Вся процедура – від фіксації і протоколу до рішення судової інстанції – продемонструвала фактично бездоганну роботу правоохоронної і «караючої» системи. До того ж, були дотримані процесуальні норми і відповідні статті законодавства.

З одного боку можна лише пишатися такою чіткістю функціонування системи. З іншого – виникають питання за фактом бездіяльності системи по відношенню до ще діючого президента Порошенко.

Як відомо, Петра Порошенко було викликано 7 травня 2019 року на допит по справі Євромайдану до Генеральної прокуратури. Без пояснення причин гарант не з’явився за викликом. «БезБ» в матеріалі про цю подію «Чи мали оштрафувати Порошенко за неявку на допит у ГПУ 7 травня 2019 року?» проаналізувавши ситуацію, встановив, що мало місце порушення законодавства. На цьому наголошував і начальник управління спеціальних розслідувань пан Горбатюк.

 Фахівці видання встановили: «…відповідно до ч. 1 ст. 139 КПК України: «Якщо підозрюваний, обвинувачений, свідок, потерпілий, цивільний відповідач, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний (зокрема, наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з’явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, на нього накладається грошове стягнення у розмірі від 0,25 до 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – у випадку неприбуття на виклик слідчого, прокурора». Виходячи з публічних заяв Горбатюка С. В. свідок не з’явився без поважних причин та не повідомив про причини свого неприбуття, що є прямим порушенням чинного кримінально-процесуального закону».

Не зважаючи на вищевказані обставини, не був зафіксований відповідними органами факт порушення законодавства, не складено відповідного протоколу і тим більше мова не йде про наступний крок – винесення вердикту судом.

Ми не можемо говорити про упередженість правоохоронної системи, бо оперуємо тільки фактами, ане емоціями. Проте, порівняння саме фактів двох вищеописаних випадків правопорушень з боку Зеленського і Порошенко, а також – покарання (чи його відсутність), які понесли (або не понесли) осіб що їх скоїли, говорить сама за себе.

Автор: Олександр Довгодько 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja