«Поляки змусили Гітлера почати реалізовувати свої плани з Польщею». ТОП-10 історичних фейків путіна в інтерв’ю Карлсону – Без Брехні
Фактчек

«Поляки змусили Гітлера почати реалізовувати свої плани з Польщею». ТОП-10 історичних фейків путіна в інтерв’ю Карлсону

Не пройшло і доби, як розрекламоване російською пропагандою як сенсаційне інтерв’ю кремлівського диктатора путіна американському не журналісту Такеру Карлсону перетворилося спершу на фарс, а потім на трагікомедію. Судячи з реакцій і під час розмови, і вже після неї, навіть сам Карлсон був розчарований результатом. Інтерв’ю стало свого роду черговою «лекцією» путіна на псевдоісторичні теми, а по факту – добіркою кремлівських наративів та кліше, – які виявилися просто незрозумілими для мізків американця, та аудиторії, на яку він транслював цей «шедевр». Більше того, так званий «борець з нацизмом», договорився до того, що виправдав напад Гітлера на Польщу у 1939 році та розв’язування ним Другої світової війни.

Польський МЗС відреагував на такі заяви кремлівського диктатора та опублікував спростування 10 історичних фейків про Польщу та Україну (http://surl.li/qijhe). Далі у матеріалі – деталі спростувань із доповненнями від «БезБрехні».

 

МЕСЕДЖ ПУТІНА 1. «Польща співпрацювала з гітлерівською Німеччиною».

Перед Другою світовою війною польська дипломатія намагалася підтримувати добросусідські відносини з Німеччиною. Про будь-який військовий союз Польщі з Гітлером не могло бути й мови. У період між Першою та Другою світовими війнами Польща опинилася між двома агресивними сусідами: Німеччиною та Росією, жоден з яких практично не визнавав права польського народу на самостійну державу. У 1934 році в Берліні була підписана німецько-польська декларація про ненапад, яка мала гарантувати вирішення суперечок мирним шляхом. Ще до цього, у 1932 році, подібний пакт про ненапад було підписано з СРСР.

 

МЕСЕДЖ ПУТІНА 2. «Поляки змусили Гітлера почати проти них Другу світову війну. Вони не бажали співпрацювати. Гітлеру нічого не залишалося робити, як почати реалізовувати свої плани з Польщею».

Друга польська республіка відхилила претензії Гітлера, а також його пропозицію укласти польсько-німецький союз проти СРСР. Саме гітлерівська Німеччина та радянська влада підписали 23 серпня 1939 року угоду проти Польщі (так званий пакт Молотова-Ріббентропа), який дозволив Німеччині напасти на Польщу 1 вересня 1939 року. Радянська Росія та гітлерівська Німеччина співпрацювали до червня 1941 року.

 

МЕСЕДЖ ПУТІНА 3. «Польща стала жертвою політики, яку вона проводила проти Чехословаччини, оскільки за відомим пактом Молотова-Ріббентропа частина цієї території, включаючи Західну Україну, мала бути передана Росії».

Польща не брала участі та не була стороною Мюнхенської угоди (від 30 вересня 1938 р.), яка фактично сильно обмежувала суверенітет Чехословаччини. Польські претензії щодо Транс-Ользи були висунуті після підписання Мюнхенської угоди.

 

МЕСЕДЖ ПУТІНА 4. «Росія, яка тоді називалася СРСР, повернула свої історичні землі».

СРСР захопив і включив до свого складу східну територію Польщі в результаті збройної агресії (17 вересня 1939 р.), коли Польща відбивалася від німецького вторгнення. Це був удар ножем у спину польської держави. Так звані народні референдуми, які радянська влада проводила на східних кордонах Польщі, супроводжувалися терором і фальсифікаціями. Львів і тодішні Львівська і Станіславівська губернії (сьогодні Західна Україна) ніколи не входили до складу Російської імперії. Також Віленщина не була історичною частиною Росії.

 

МЕСЕДЖ ПУТІНА 5. «Україна – це фактично штучна держава, створена Леніним і Сталіним».

Сьогоднішня Україна постала, як держава завдяки українському національному руху. Більшовики її не заснували, а лише завоювали її частину, щоб створити одну з радянських республік. Україна виникла з волі і бажання самих українців утворити свою державність.

 

МЕСЕДЖ ПУТІНА 6. «Лівобережжя Дніпра, включно з Києвом, — історична руська земля».

Київ був історичною столицею Русі, а Москви на той час не існувало. У 1991 році Україна стала незалежною державою з міжнародно визнаними кордонами.

PS. «БезБрехні».Міф пропаганди про так звані «исконно русские земли», які включали і українське Лівобережжя і Київ, це проекція ще радянського міфу про «три братські народи» та іншого міфу, що нібито москва, стала наступницею Києва та «собирательницей земедь» після, так званого, «монголо-татарського ига».

 

МЕСЕДЖ ПУТІНА 7. «У Польщі виникла ідея українців як окремої нації».

Процес самовизначення українців як окремої етнічної групи відбувався паралельно з подібними процесами в Європі ХІХ ст. Українську націю ніхто не «вигадував».

PS. «БезБрехні». Саме українська історія та національна ідентичність має тяглість від часів Русі на відміну від, так званих, «русских-россиян», які не мають абсолютно інші історичні і етнічні корені.

 

МЕСЕДЖ ПУТІНА 8. «На території України створені бази НАТО».

На території України немає баз НАТО.

PS. «БезБрехні». Статутом НАТО не передбачено створення баз Альянсу на території держав, які не входять до його складу. Бази можуть створювати окремі країни, які можуть бути членами НАТО. Але це буде формат угоди між двома країнами, а не Альянсом і іншою державою. Проте і таких баз в Україні на 2022 рік не було.

 

МЕСЕДЖ ПУТІНА 9. «В Україні було скоєно два державні перевороти з метою штучного розриву зв’язків з Росією».

Під час Помаранчевої революції український народ виступав проти фальсифікації виборів. Проведення чергового туру голосування дозволило Президенту Віктору Ющенку фактично отримати більшість голосів. Після Революції Гідності президент Петро Порошенко демократичним шляхом переміг на президентських виборах.

PS. «БезБрехні». Революції за для розриву з росією – штучний наратив кремлівських пропагандистів, які навмисно перекручують зміст подій 2004 і 2014 року. Український народ повстав проти намагань тодішньої влади залишити Україну в орбіті впливу росії, бо зробив вибір на євроатлантичну інтеграцію.

 

МЕСЕДЖ ПУТІНА 10. «У 2014 році Москва була змушена захищати Крим, тому що він був під загрозою».

У 2014 році Криму нічого не загрожувало. Революція Гідності призвела до мирної зміни влади шляхом демократичних виборів. Російські «зелені чоловічки» з’явилися в Криму, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні.

,

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja