Політичні маніпуляції виключенням Безуглої з фракції – Без Брехні
Фактчек

Політичні маніпуляції виключенням Безуглої з фракції

Дивно спостерігати на політичні ігри монобільшості в Верховній Раді під час війни. Фракція «Слуга Народу» ну ніяк не може розпрощатися з одіозною Марʼяною Безуглою, яка ще два місяці тому прямо написала, що зі слабкою партією їй не по дорозі. Водночас за її заявами у фб, вона лишається вірною Президенту Зеленському та цілковито підтримує Андрія Єрмака.

З партії її ніби виключили, а от з фракції критикиню «Слуги Народу» чомусь «не відпускають». Така цінна фігура чи кріпацтво? Перейдімо до фактів та їх подачі дійовими особами цієї вистави.

 

Отже, 3 квітня Голова Верховної Ради пан Руслан Стефанчук в ефірі єдиного марафону заявив, що про заяву Безуглої про вихід з фракції йому нічого не відомо. Але висловився він у політично-двозначній манері: «Наскільки я поінформований, станом на зараз заяви Мар’яни Володимирівни Безуглої про вихід із фракції Слуга народу в апараті Верховної Ради не існує». Тобто якщо заява раптом знайдеться, то Стефанчук просто «не поінформований».  https://tinyurl.com/2cr6sc5e

Порядок виходу з фракції прямо передбачений ч.4 ст.60 Закону про Регламент Верховної Ради. Там зазначено, що про вихід зі складу зареєстрованої депутатської фракції (депутатської групи) народний депутат повідомляє в електронній або паперовій формі головуючого на пленарному засіданні.

Отже, депутат повідомляє головуючого.

Можливо в момент подачі  пані Безуглою заяви, головував не Стефанчук, а хтось з його заступників?

Ця версія теж не підтверджується, бо 28 березня депутатка Ірина Геращенко звернулася до заступника Голови ВР пана Корнієнка з вимогою оголосити заяву про вихід з фракції Марʼяни Безуглої, яку вона нібито подала ще два місяці тому. Відповідь Корнієнка була наступною: «станом на сьогодні жодних заяв від депутатки Безуглої не надходило». Не «не бачив», як Стефанчук, а «не надходило».  https://tinyurl.com/28n65nw7

В той же день пані Безугла у себе у фейсбуці виправдовувалася, що заяву про вихід з фракції подавала ще разом з заявою про вихід з партії (тобто не у Верховну Раду, а голові партії/фракції) ще 6 січня, і з партії її виключили. Виключення з партії підтвердила голова «Слуги народу» Олена Шуляк 6 лютого.   https://tinyurl.com/2arte95a

З партією розібралися, а от щодо фракції все так само незрозуміло. Марʼяна 28 березня стверджує, що її заяву про вихід з фракції завернули, бо була «неправильно оформлена». Тобто вона знала, що заяву фактично не подано. Водночас 6 лютого вона вимагала від ВР та голови фракції Арахамії оголосити про її вихід з фракції. Якщо заяву «відхилили», а апарат Верховної Ради взагалі не знає про її існування, то що ж тоді вимагала Безугла?

Тут треба пояснити, що, згідно з законом, заяву депутат подає головуючому засідання, але головуючий повідомляє про виключення депутата з фракції – за поданням голови фракції, тобто Давида Арахамії. Тобто має бути дві заяви: одна голові фракції, а інша – у Раду. То виходить, що правду писала Марʼяна, коли просила Арахамію «відпустити її»?

Все б це могло бути правдою, якби не два факти:

⁃ до головуючого засіданням Ради вона заяву про вихід не подавала

⁃ Марʼяна знала, що заяву до фракції «завернули».

І все це вона знала давно, а не дізналася після виступу Стефанчука. Тобто не сильно то вона й хоче йти з фракції, інакше б подала заяву як слід.

Є й друге але. Хоч ніякої незгоди від фракції заява не передбачає, але виглядає на фракційне кріпацтво Слуг. Але й тут Мар’яна виявилася мудрішою: вона висувалася від партії, але в партії на той момент не була. І йшла на вибори не за партійним списком, а по одномандатному округу №217.  https://tinyurl.com/27mpjhwe

Тобто зараз, виключивши її з партії та фракції, Слуги не зможуть позбавити Безуглу депутатських повноважень. Тому й мстяться як можуть – «не відпускаючи» з фракції, а насправді щоб не втратити монобільшість. Бо там зараз і так черга з охочих вийти. А Мар’яна, попри вихід з партії, все одного голосує так, як треба. Отака “безкомпромісна боротьба”.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja