Порошенко vs Зеленський: у кого більші… кортеж і житло? | МАНІПУЛЯЦІЇ у соцмережах на тлі нещодавнього скандалу – Без Брехні
Фактчек

Порошенко vs Зеленський: у кого більші… кортеж і житло? | МАНІПУЛЯЦІЇ у соцмережах на тлі нещодавнього скандалу

Увага українців часто пильно прикута до того, як живуть можновладці. Особливо Президенти України. Тому на просторах Інтернету можна зустріти світлини чи відео із кортежами, які супроводжують Главу держави, чи його розкішне житло. З цього приводу час від часу відбуваються вкиди, у яких часто маніпулюють привілеями українського президента. Зокрема, у одному із постів у соцмережі Facebook, який активно поширювався, порівняла кортежі і житло за часів президенства Петра Порошенка і нинішнього Глави держави Володимира Зеленського. Це дивним чином збіглося з тим, що нещодавно «відшумів» хайп, про переїзд Зеленського на державну дачу.

Ми перевірили, що там насправді у кого більше. Маємо на увазі – будинки і кортежі.  

ПЕРЕВІРКА

Будинки президентів

Перш за все, уточнимо, що згідно Постанови, прийнятої  1992 року, «Про забезпечення, обслуговування та охорону Президента України», Глава держави має право користуватися кортежем і дачами. Тому нічого дивного чи такого, що порушує закон, у цьому немає.

Що стосується колишнього Президента Петра Порошенка, то він і справді, як стверджується у пості, під час п’ятирічного перебування на посаді проживав у власному будинку в селищі Козин під Києвом. Про це він повідомляв у своїх щорічних електронних деклараціях .

Щодо житла нинішнього Президента Володимира Зеленського, то у повідомленні Офісу Президента від 9 липня йдеться, що Глава держави з сім’єю тимчасово проживатиме у державній резиденції «Конча-Заспа». Як зазначається у пості, Зеленський продав свій будинок у селі Іванковичі в Київській області та земельну ділянку, на якій розташований проданий будинок.

Відзначимо, що використання державної дачі не є порушенням закону. Але до обрання президентом Зеленський засуджував політиків, які користуються державними пільгами та привілеями за рахунок бюджету і стверджував, що державні резиденції треба «віддати діткам».  Про це ми писали раніше у матеріалі «Нехай у цих резиденціях живуть дітки якісь. Ну якісь табори відпочинку» | Невиконана обіцянка Зеленського?»

Додамо також, що часто за кордоном глави держав не вільні у виборі місця проживання. Їх селять у державні резиденції, в яких вони і живуть, і працюють увесь президентський термін – як у США чи Франції. Це пояснюють питаннями безпеки, зручності і даниною традиціям. У нас же проживання у державних резиденціях чи користування якимись посадовими пільгами сприймається у негативному плані.

Кортежі президентів

Якщо ж говорити про кортежі, то ні у законах України, ні у вище згаданій постанові, не прописується мінімальна чи максимальна кількість службових автомобілів, які мають супроводжувати Президента України.

В Інтернеті можна знайти відео, де начебто зняті авто у кортежах і Порошенка і Зеленського, які налічують щоразу різну кількість транспорту.  Відзначимо, що з цього приводу Володимир Зеленський навіть писав пост на своїй сторінці у Facebook

«Під час пересування президента дорогами України їде 2 автомобілі: президентський і автомобіль охорони. Іноді буває третій – із супроводжуючими особами, членами команди, охороною», – йдеться у пості.

Але Зеленський, м’яко кажучи говорить неправду і маніпулює.  В залежності від ситуації, обставин, географії тієї чи іншої поїздки кількість автівок у кортежах Глав держав може бути різною – додатково можуть використовуватися допоміжні автівки охорони та для перевезення частини делегації. 

Так на тих відео, що є у відкритому доступі зафіксована інша картина – чисельність кортежів діючого Президента.

Під час візиту в Україну  Беньяміна Нетаньягу, ізраїльського прем’єр-міністра у серпні минулого року, загальний кортеж обох політиків під час урочистого візиту до меморіалу Бабин Яр, складав (за аналізом відео) більше 30 автівок.

Під час відвідин з робочою поїздкою Житомира у жовтні 2019 року у президентському кортежі  Зеленського (звичайно із супроводжуючими особами та делигацією), налічувалося більше 20 автівок.

У травні 2020 року на під’їзді до адміністрації президента був зафіксований кортеж, який налічував до 30 автівок.

Що стосується кортежів, коли президентом був Петро Порошенко, то на різних відео у різні періоди і за різних обставин кортежі налічували від 5 до 20 автівок.

 

Нормами чинного законодавства кількість автівок у президентських кортежах справді не  регламентована. Та тут справа не в законі, а в моралі. Кортежі були уособленням старої влади. Після Революції Гідності керівники держави їздили справді скромно і не перекривали рух. Пізніше кількість автівок почала рости.  І Зеленський-кандидат це засуджував. На критиці кумів, кортежів, держдач будувалася передвиборча риторика. А тепер виявляється, що його кортежі ще довші. І зробити нічого неможливо, бо “мені сказали, що так треба для безпеки”.  Можливо був наївний і не знав як воно все влаштовано?  Але уже від президента  вибачень за виступи кандидата ні за маєтки, ні за кортежі не почули. 

 

Автор. Світлана Величко

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja