Посол України в США Маркарова спростувала інформацію ЗМІ, що крилаті бомби GLSDB Україна отримає через 9 місяців – Без Брехні
Фактчек

Посол України в США Маркарова спростувала інформацію ЗМІ, що крилаті бомби GLSDB Україна отримає через 9 місяців

У Пентагоні 3 січня 2023 року оголосили про новий пакет військової допомоги для України на суму 2,2 мільярда доларів. Про це на брифінгу повідомив речник Міноборони США бригадний генерал Пет Райдер. До нового пакету допомоги від США увійдуть снаряди GLSDB (Ground Launched Small Diameter Bomb), дальністю до 150 км. Їх  можна запускати із РСЗВ HIMARS.

Проте напередодні оголошення пакету у медіа поширилася інформація, що начебто ці снаряди можуть надійти до України не раніше ніж через 9 місяців. Як виявилося, ця інформація не відповідає дійсності.

 

Першоджерелом інформації було видання Bloomberg. Видання посилалося на анонімних «офіційних осіб», ні прізвища, ні посади, ні приналежність до якогось департаменту не вказувалося. http://surl.li/esldc

За інформацією від цих осіб Bloomberg повідомив, що перші постачання займуть близько дев’яти місяців після укладення контракту на їх виробництво для України. Тобто перші GLSDB можуть надійти до ЗСУ тільки восени. Єдина зачіпка на адресат інформації – це згадка у публікації представників виробника цих крилатих бомб.

Українські видання дуже широко процитували цю інформацію, хайпонувши на темі. Деякі медіа навіть опустили, що інформацію надавало анонімне джерело від виробника, а не від того ж Пентагону, чи Білого дому.

Проте, це ніяким чином не зупинили медійників у поширенні цієї інформації – бо Bloomberg же написав.

Проте, вже після офіційного оголошення Пентагоном про пакет http://surl.li/ertqn, надзвичайна та повноважна пані посол України в США Оксана Маркарова в ефірі національного телемарафону розповіла, що крилаті снаряди GLSDB прибудуть до України дуже в короткі терміни, а не через 9 місяців. http://surl.li/eslit

За словами пані дипломата, існує декілька програм збройної підтримки нашої держави. Одна з них – президентська програма Presidential Drawdown Authority. В рамках таких виділень ЗСУ отримують зброю просто-таки з американських складів. Власне, йдеться, зокрема, про бомби GLSDB.

Тобто, зброя за програмою Presidential Drawdown Authority вже є в наявності, перевірена, підготовлена. Тому фактично момент виділення є моментом, коли починається переміщення. «Ми звичайно не говоримо про якісь конкретні дати, адже наше завдання, аби це озброєння дісталось безперешкодно, куди треба»,
– зазначила Маркарова.

До слова, GLSDB це малогабаритні високоточні боєприпаси, крилаті бомби. GLSDB створені Boeing спільно з компанією SAAB і перебувають у розробці з 2019 року. GLSDB поєднує в собі авіаційну бомбу малого діаметра GBU-39 з ракетним двигуном M26. Боєприпас може вражати цілі на відстані 150 км.

GLSDB можна стріляти з ракетних установок, таких як система HIMARS, яку США вже поставили Україні. Бомба оснащена крилами, які дозволяють їй «ковзати» до цілі, і ракетним двигуном, що забезпечує додаткову дальність. Снаряд також має передові системи відстеження, щоб зробити її більш точною.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja