ПОСТПРЕД УКРАЇНИ В ООН СЕРГІЙ КИСЛИЦЯ ВИКРИВ МАНІПУЛЯЦІЮ РОСІЙСЬКОГО «КОЛЕГИ» НЕБЕНЗІ   – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

ПОСТПРЕД УКРАЇНИ В ООН СЕРГІЙ КИСЛИЦЯ ВИКРИВ МАНІПУЛЯЦІЮ РОСІЙСЬКОГО «КОЛЕГИ» НЕБЕНЗІ  

Навіть у міжнародних інституціях на публічних засідання рашисти і їх представники в цих структурах, намагаються брехати, маніпулювати і розганяти фейки. Відверту публічну маніпуляцію постійного представника росії в ООН Василя Небензя на засіданні Радбезу ООН викрив український постпред Сергій Кислиця. http://surl.li/bsesn

 

СПРОСТУВАННЯ

Небензя просував в ООН брехливий меседж пропаганди про те, що російські війська нібито не причетні до масових вбивств у Бучі. Не маючи ніяких фактологічних документальних аргументів, він спробував послатися на інтерв’ю депутата місцевої бучанської ради Катерини Українцевої, яке вона дала російському виданню «Медуза».

Матеріал об’ємний за змістом – в ньому описано вся трагічна історія міста Буча від початку спротиву до окупації та визволення. http://surl.li/bsepa

Але представник московії висмикнув з контексту лише одну фразу та й то подав її з викривленим акцентом. Небензя процитував, що Катерини Українцева сказала, що «при мені людей не розстрілювали».

У заяві Небензі це прозвучало так, ніби поки депутатка була у місті, то людей не розстрілювали. Насправді, зміст цього уривка інтерв’ю інший – на очах жінки нікого не розстрілювали. Повний контекст цього уривка наступний (фрагмент інтерв’ю):

«Там же на Яблонской (вулиця – ред.) они поставили свой блокпост. Для эвакуации людям нужно было пройти российский блокпост — чтобы попасть на украинский. Скольким людям удалось уехать — неизвестно, трупы бы сначала посчитать. Мы [волонтеры] вчера развозили гуманитарную помощь, одна из бригад видела эти тела. Кто-то [перед смертью] ехал на велосипеде, кто-то гулял парой. Они совершенно по-разному там лежат. Мы не можем установить причину их смерти по фотографиям. Это будет понятно только после экспертизы.

При мне людей не расстреливали. Те, кто лежат на Яблонской, погибли в результате хаотичной стрельбы. Те, кто выбрался с Яблонской, говорят, что это был ад. Была паника. Мне с первого дня писали люди оттуда [жители улицы]. Они сидели в подвалах и просили их забрать. Просили забрать с грудными детьми, говорили, что погибнут».

Після Небензі із словом виступив представник України Сергій Кислиця, який одразу вказав іноземним дипломатам на вибірковість і маніпулятивність представника росії, бо у тому ж інтерв’ю Українцева розповіла, як російські війська кидали гранати до людей у ​​підвали.

«Товариш Небензя зволив процитувати інтерв’ю з ресурсу, який називається Медуза. Хотілося б запитати у товариша Небензі, а чому ж він не цитує його повністю? Дозвольте мені, – сказав Кислиця і зачитав уривок із цієї публікації. – Бувало так, що [російські] солдати передавали сухпайок у підвал, а потім кидали туди гранату», – йдеться у матеріалі «Медузи» про Бучу.

«Це про вашу гуманітарну допомогу, за якою летить граната», – обурився Кислиця.

Інтерв’ю Катерини Українцевої містило ще чимало жахливих описів окупаційного періоду Бучі:

«Страшно представить, сколько людей умерло от отсутствия еды и лекарств. Последнее время у меня были сообщения из серии: «По такому-то адресу умер человек. Кто заберет труп?» Ты получаешь эту информацию, а передать ее некому. В городе остались одни российские военные. Они забрали все: и скорые, и больницы. Когда человек погиб во время обстрела — это понятно, это война. Но когда гражданские умерли, не дождавшись еды, воды и лекарств — это совсем другое. Даже война имеет свои правила. В домах они [российские военные] срывали все двери, в частных секторах проводили обыски, искали атошников. Кто-то слил [российской армии] базу ветеранов АТО и их семей. Я сама вхожу в сообщество родственников погибших, у меня в 2014-м погиб брат. Появились люди [жители города], которые добровольно показывали, где искать военных и их семьи, [а также] просто патриотов. У нас семья есть: парень был сыном погибшего ветерана АТО. Нашли сына и расстреляли…»

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja