ПРАВДА, ФЕЙКИ і МАНІПУЛЯЦІЇ про Джорджа Флойда | Кримінальне минуле, інфікованість COVID-19, наркотична залежність – Без Брехні
Фактчек

ПРАВДА, ФЕЙКИ і МАНІПУЛЯЦІЇ про Джорджа Флойда | Кримінальне минуле, інфікованість COVID-19, наркотична залежність

Мережею продовжують ширитися фейки і маніпуляції, які стосуються особи Джорджа Флойда – афроамериканця, чия смерть при затриманні поліцейським після вчинення Флойдом протиправних дій, спричинила багатоденні погроми у США. Зупинимося на ключових моментах.

 

МЕСЕДЖ 1. Флойд не одноразово притягувався до кримінальної відповідальності

ВЕРДИКТ. ПРАВДА

Згідно судових протоколів, Джорджа Флойда дійсно було шість разів притягувався за кримінальні злочини і три рази за проступки. Видання Daily mail днями опублікувала судові документи, які стосуються кримінального минулого Джорджа Флойда.

Виходячи з документів у 1997 році він був засуджений за виготовлення / поширення наркотичних речовин об’ємом менше 1 грама (з першої групи заборонених речовин). Статус правопорушення – кримінальний злочин, про що свідчить буква F (felony) в дужках в графі «Тип правопорушення / злочини»).

Слід зауважити, що у США правопорушення діляться на три  основні категорії (які в свою чергу мають підкатегорії), виходячи зі ступеня тяжкості скоєного, – порушення, проступки і кримінальні злочини.

У вересні 1998 року Флойд був визнаний винним у декількох кримінальних злочинах, а саме – крадіжці, в грудні того ж року – в крадіжці на суму від 50 до 500 USD, що було розцінено, вже не як кримінальне правопорушення, а як проступок (позначення M або misdemeanor).

У серпні 2001 року суд розцінив навмисну відмову з боку Флойда повідомити правоохоронним органам своє ім’я, адресу місця проживання дату народження, як проступок. В американському кримінальному кодексі на цей випадок є відповідна стаття закону.

У жовтні 2002 року Джордж Флойд переслідувався законом за зберігання наркотиків (з першої групи заборонених речовин), менше 1 грама. Це було класифіковано, як кримінальний злочин.

У січні 2003 року в суді розглядалася його справа за фактом «зазіхання на власність або нерухоме майно, без насильницького проникнення». Суд визнав, що обвинувачений скоїв проступок.

У лютому 2004 року знову причиною судового розгляд стало виготовлення / поширення наркотичних речовин (з першої групи заборонених речовин) об’ємом менше 1 грама (кримінальне правопорушення). У грудні 2005 року – чергове кримінальне правопорушення – зберігання з наміром виготовити / доставити наркотичні речовини (з першої групи заборонених речовин) обсягом понад 4 грамів, але менше 200 грамів.

У листопаді 2007 року зафіксовано судовий запис, що стосується рішення, пов’язаного з нападом при обтяжуючих обставинах, пов’язане з пограбуванням і загрозою вогнепальною зброєю. Флойд проник в будинок жінки, погрожував їй пістолетом, обшукав будинок на предмет наявності наркотиків і грошей. Не виявивши ні того, ні іншого, забрав ювелірні прикраси і стільниковий телефон. У 2009 році за це кримінальне правопорушення він і був засуджений на 5 років.

МЕСЕДЖ 2. Флойд пішов на співпрацю зі слідством після чергового злочину

ВЕРДИКТ. МАНІПУЛЯЦІЯ

Це твердження стосується якраз епізоду 2007 року. Виходячи з оприлюднених документів, злочин було скоєно групою осіб. А саме – шістьма афроамериканцями. Напад був здійснений у Х’юстоні (штат Техас) у серпні 2007 року, на будинок за адресою Гленхаус Корт 8710. У будинку знаходилися громадянки Араселі Енрікес і Енджел Негреті, а також однорічна Аманда Негреті. За свідченням потерпілих, у двері постукав чоловік в уніформі водопровідника. Енрікес відкрила двері, і лише потім зрозуміла, що перед нею злочинець, але виштовхати його вона його вже не змогла. До входу під’їхав Форд Експлорер чорного кольору, з якого вийшли ще п’ятеро. Найвищий з них – Флойд – приставив пістолет до живота Араселі Енрікес.

Як повідомлялося вище, вже у листопаді 2007 року Джорджа Флойда заарештували за цей напад. І у 2009 він був засуджений на 5 років. Правопорушення було визнано кримінальним злочином 1-го класу. А за законами штату Техас за подібний вчинок передбачено покарання на термін від 5 років і вище.

Що стосується угоди зі слідством, то у США суть цієї процедури полягає у визнанні вини без передачі справи в суд в обмін на більш м’яке покарання.

Але у випадку з Флойдом суд відбувся і покарання, хоча і було присуджено за нижнім порогом відповідальності, проте все ж таки в рамках передбачених законом.

Тобто, твердження, що термін «тільки 5 років» за угоди зі слідством не має під собою фактичного підґрунтя і є суто маніпулятивним трактування обставин справи. 

МЕСЕДЖ 3. Джордж Флойд був інфікованим на COVID-19

ВЕРДИКТ. ПРАВДА

В організмі Джорджа Флойда на момент загибелі буда коронавірусна інфекція. Про це з посиланням на звіт про розтин, проведений медичним експертом повідомляють такі видання як Guardian і Forbes.

В опублікованій новині уточнюється, що COVID-19 не зіграв ролі в смерті Флойда. Після дослідження мазка з носа, зробленого після смерті, було виявлено, що Флойд на момент затримання був носієм коронавируса.

Результат звіту про розтин був оприлюднений з дозволу родини Джорджа Флойда. За словами медичного експерта, коронавірус був діагностований ще в квітні і, ймовірно, Флойд був безсимптомним носієм вірусу.

МЕСЕДЖ 4. Флойд був під дією наркотичних засобів і це стало додатковим фактором його смерті

ВЕРДИКТ. НЕПРАВДА

Як повідомляє Forbes, у посмертному токсикологічному звіті говориться, що у Флойда у крові були виявлені фентаніл і метамфетамін, а також сполуки канабісу та морфію.

Крім того вказано, що він мав артеріосклеротичне і гіпертонічне захворювання серця. Але ці вади здоров’я не мали значущого фактору у той спосіб і обставини смерті, яким чоловік загинув, зазначається у документі.

Судмедексперт виявив, що Флойд помер від від зупинки серця і кисневої нестачі, в наслідок того, що при затриманні його утримував поліцейський, натиснувши коліном на шию.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja