Правда і чутки про закордонні паспорти для перетину кордону – Без Брехні
Фактчек

Правда і чутки про закордонні паспорти для перетину кордону

 

Останніми днями мережею поширюються тривожні повідомлення щодо того, що тепер для перетину кордону необхідно мати при собі закордонний паспорт. 

Нагадаємо, що в перші дні війни українці мали змогу виїжджати до інших країн не лише за відсутності закордонного паспорту, а дітей пропускали навіть по свідоцтву про народження. 

Проте вчора правила змінили. Вірніше відновили

18 квітня о 9:43 Державна прикордонна служба України опублікувала допис про те, що “пропуск осіб через державний кордон здійснюється по закордонних паспортах”.

Прикордонники посилаються на постанову Кабміну від 27 січня 1995 року № 57.

Але при цьому в прикордонній службі додають, що:

“У виключних випадках, якщо людина прямує за кордон з метою евакуації чи на лікування, можуть прийматися окремі рішення щодо їх пропуску”. 

Також прикордонники можуть враховувати, чи велися бойові дії, чи працюють ЦНАПи та інші державні установи в регіоні, з якого прямує людина. 

А ось як пояснює те, що тимчасово людям дозволяли виїжджати без закордонних паспортів, речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в коментарі Українській правді:

Хочу наголосити, що перетин кордону відбувається згідно з постановою уряду номер 57, де в тому числі зазначено перелік документів, за якими можна перетинати державний кордон, і додам що такого паспортного документу, як внутрішній паспорт не передбачено.

Водночас у перші тижні на кордоні спостерігалася гуманітарна катастрофа, коли тисячі людей штурмували кордон, сервісні центри не працювали, люди не мали змоги оформити належні документи, тоді приймалося рішення щодо пропуску громадян або за внутрішніми документами, або іншими документами, за якими можна було ідентифікувати особу.

На даний момент такої авральної ситуації немає, тому людям варто дотримуватися визначеного порядку“.

 

Тобто раніше Прикордонна служба на рівні допису у фейсбуці (адже постанову ніхто не змінював) дозволила перетин кордону, і так само вчора о 9:43  постом у фейсбуці повідомили, що «вікно можливостей» закрилося. 

 

Тепер вже можна без закордонного. Знову

Проте о 23:26 того ж 18 квітня на сторінці ФБ Держприкордонслужби з’являється новий пост, де перетин кордону за внутрішнім паспортом ВЖЕ ДОЗВОЛЕНО!

І це стосується всіх громадян, незалежно від того, з яких областей вони прямують за кордон. 

Що можливість перетину без закордонного паспорту продовжено, підтвердив також Українській Правді речник ДПСУ Андрій Демченко.

Але за можливості закордонний паспорт таки просять оформити.

І причина навіть не перетин кордону: це може знадобитись вже під час перебування в іншій країні:

“В окремих випадках під час перебування за кордоном може виникнути гостра необхідність наявності закордонного паспорта, що визначено законодавствами країн, де наші співвітчизники планують перебувати, або під час поїздок між різними країнами. Тому українцям враховувати всі ситуації та за можливості оформити собі закордонний паспорт ще до перетину кордону”.

 

Отож висновок:

Наразі для перетину кордону з іншою країною бажано мати загранпаспорт. Проте пустять і по внутрішньому. 

Ще вчора вимога про закордонний паспорт була, її погано прокомунікували, очевидно отримали зворотній зв’язок про справжній стан роботи ЦНАПів і все ж таки вирішили продовжити перепустку за внутрішніми паспортами.

Добре, що зворотній зв’язок діє, погано що держслужба правила міняє дописом у фейсбуці.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja