ПРАВДА, ХАЙП і БРЕХНЯ про «ювілейну – десяту» масштабну ракетну атаку рф проти України – Без Брехні
Фактчек

ПРАВДА, ХАЙП і БРЕХНЯ про «ювілейну – десяту» масштабну ракетну атаку рф проти України

Сьогодні зранку немиті варвари з гнилих боліт завдали чергового ракетного удару по Україні. Атака 29 грудня стала вже десятим масштабним терористичним актом недофедерації. Подія вже «обросла» судженнями, маніпуляціями, а подекуди – відвертою брехнею. Не обійшлося і без банального низько пробного хайпу. То ж спробуємо трохи розвіяти інформаційний туман, оперуючи відомими і встановленими фактами на момент публікації матеріалу.

 

МЕСЕДЖ 1. «НАД УКРАЇНОЮ 100, 120 РАКЕТ…»

Перша хвиля ракет накрила Україну в проміжку між восьмою та дев’ятою годинами ранку. Українське ППО досить ефективно відпрацювало по цій групі ракет.

Передуючі атаці, вже під час оголошеної тривоги, дехто на прізвище Арестович, який у поп-корн колах позиціонується як «військовий експерт» заявив, що нам прилетить «більше 100 ракет». Пост від нього було активно поширено приблизно о 8:05-8:20.

За годино, приблизно о 9:20, до вангування приєднався речник керівника офісу президента – Михайло подоляк (теж, «видатний військовий експерт»). Він заявив, що над усією Україною аж 120 ракет!

Як вже відомо на поточний момент, загарбники випустили по нам 69 ракет. Про це повідомив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. https://t.me/CinCAFU

Ну тобто пани, так звані, «іксперти» – Подоляк і Арестович – не маючі підстав та точних офіційних даних від більш компетентних джерел, ще під час атаки, вирішили, по-перше – хайпонути. По-друге, своїм хайпом вони вдалися до поширення панічних настроїв серед громадського суспільства, введення в оману громадян України, залякуванню пересічних громадян. Добрими намірами «попередити» загрозу – це важко назвати. Тож СБУ варто уважно придивитися до інформації, яку поширюють ці громадяни. І якщо Арестович, по факту, не обіймає ніякої державної посади, то пан Подоляк – співробітник Офісу Президента і має нести відповідальність за поширення страху і паніки через оприлюднення недостовірних даних.

 

МЕСЕДЖ 2. «У БІЛОРУСІ БУЛА ЗБИТА/ВПАЛА РАКЕТА…»

Так на територію Білорусі, а саме у Брестській області біля села Горбаха Іванівського району був зафіксований уламок ракети. Попередній візуальний аналіз уламків (по фото) вказує на те, що це скоріш за все частина розгонного блоку зенітної ракета С-300.

Українська сторона не спростувала і не підтвердила факту потрапляння уламків наших ракет на територію Білорусі. В той же час, білоруська сторона вже встигла заявити, що їх ППО нібито збило українську ракету.

Проте, пусків саме ППО ракет з території Білорусі зафіксовано не було. В той же час коли ще тривала тривоги були зафіксовані українським ППО запуски дронів «Shahed-131/136».

Тому питання – чия ракета – залишається поки відкритим. Але заява білорусько-лукашенківських представників про роботу їхньої ППО – маніпуляція, яка має на меті показати, що он мовляв, яка потужна в нас оборона. А при нагоді і для підняття градусу пропаганди, видати інцидент за акт агресії.

Проте, навіть, якщо припустити, що то міг бути уламок української ракети ППО С-300, то ситуація за змістом може повторювати ту, яка сталася 15 листопада. Тоді в наслідок чергового масштабного ракетного удару по Україні окупантів, частини нашої ракети впали на територію сусідньої Польщі.

 

МЕСЕДЖ 3. «В БУДИНОК НА ІВАНО-ФРАНКІВЩИНІ ВЛЕТІЛА І НЕ ВИБУХНУЛА РОСІЙСЬКА РАКЕТА, ЯКА ПРОЛЕТІЛА ТИСЯЧІ КІЛОМЕТРІВ»

Фото з вражаючими кадрами ракети, яка дійсно опинилася в приватному будинку на Івано-Франківщині поширили численні телеграм-канали. Разом з фото поширюється короткий допис, що це російська ракета, яка пролетіла тисячі кілометрів. Проте, офіційного підтвердження, що це саме російська ракета – поки не має.

 

Натомість, візуальний аналіз по фото, вказує на те, що, знов же таки, може бути частина зенітної ракети С-300. Принаймні, співставлення цього кадру з кадрами після обстрілів з Краматорська і Миколаєва ще періоду весни-літа 2022 року, де підтверджено, що то уламки С-300, вказує на схожість з тим, що прилетіло на Франківщину.

Тож відслідковуємо ситуацію і чекаємо офіційних повідомлень.

 

МЕСЕДЖ 4. «УДАРИ ПО АЕРОДРОМУ ЕНГЕЛЬС НІЧОГО НЕ ДАЛИ – ЛІТАКИ ЗНОВУ ПУСКАЮТЬ РАКЕТИ»

Такі меседжі пробують розганятися у соцмережах після сьогоднішнього ракетного удару. Це маніпуляція і неправда.

По-перше, у рф в наявності ще чимало і літаків стратегічної авіації, і інших аеродромів, які можуть бути використані як плацдарми для базування літаків стратегічної авіації.

По-друге, удари по «Енгельсу» призвели до того, що рф тепер тримає свою ракетоносці ще далі від кордонів з Україною. Тому коли відбувається зліт стратегічної авіації, то наше ППО фіксує тепер ці рухи набагато раніше ніж при попередніх ударах.

Сьогодні тривога була оголошена біля шостої години ранку, а перші ракети досягли території України (саме ті, що були запущені із стратегічних бомбардувальників) орієнтовно о восьмій. Тобто пройшло дві годин. Якщо згадати попередні аналогічні масштабні запуски, то від моменту пуску ракет, до входження їх у повітряний простір України минало не більше години.

Тож, наше ППО отримало додаткову годину на підготовку до відбиття удару, а ми з вами – для того, щоб дістатися до укриття.

Загалом, сьогодні із 69 випущених ракет, ППО України збило 54!

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja