ПРАВДА ПРО ФОНД, ЩО РОЗДАЄ ГРОШІ НА ДІТЕЙ – Без Брехні
Фактчек

ПРАВДА ПРО ФОНД, ЩО РОЗДАЄ ГРОШІ НА ДІТЕЙ

Пильні читачі попросили перевірити підозрілий чат-бот невідомого фонду Unchain Fund, який нібито видає гроші матерям з дітьми з окупованих територій.

Підозру викликала простота процедури: в телеграмі натискаєш кнопочки згідно інструкції, надсилаєш свій паспорт, код, свідоцтво про народження дитини і все – рахунок в банку відкрито і за добу на нього надходять перші 25 євро. А таких виплат обіцяють аж чотири. Занадто солодко, щоб бути правдою? Більше схоже на видурювання особистих даних? Ми теж так подумали і взялися перевіряти.

 

Нетривале гугління підтвердило, що фонд з однойменною назвою Unchain fund існує, це новий криптовалютний фонд, в який скинулися невідомі добродії для підтримки українських матерів. Нібито надійшло вже 7,4 млн доларів.

Банк, карту якого ви й оформлюєте, подаючи заявку в чат-боті, теж справжній, існує з 1993 року, ліцензії всі дійсні. Раніше банк Unex Bank належав Новінському, у 2020 році його купив відомий в Україні Томаш Фіала разом з партнером.

На головній сторінці банку розміщена інформація про цю саму можливість отримати допомогу з фонду, відкривши карту Unchain Help Card, посилання для оформлення веде на той же чат-бот. Тобто все сходиться.

Вимоги для отримання допомоги:

  • Проживання в Україні (в боті треба вказати, що ви з області, де йдуть бойові дії)
  • Витрата коштів на їжу, одяг дрібні побутові речі (можливість підтвердити чеками)
  • Прикметно, що в умовах вказують лише області де йде війна, а в повній інструкції кажуть, що область не важлива.

Для відкриття рахунку і отримання коштів потрібно:

  • Надати фото певних сторінок паспорту, в тому числі з реєстрацією
  • Фото вас з паспортом в руках
  • Фото ІПН
  • Фото свідоцтва про народження дитини
  • Якщо у вас id у Дії – обіцяють що підтягнеться автоматично.

Після здачі документів і перевірки за кілька годин вам відкриють віртуальний рахунок у банку, який треба додати до гаманця Гугл пей чи Епл пей.

Далі можна розраховуватися в магазинах безконтактно, як картою, або знімати гроші в банкоматах України!, які обладнані зчитувачем NFC.

Якщо у вас телефон без NFC, то тоді нібито можна встановити додаток від банку та переказати гроші на вашу карту іншого банку (нам це зробити не вдалося).

Саму допомогу нараховують протягом 24 годин (насправді швидше) після відкриття рахунку – перевірено! Сума залежить від кількості дітей з розрахунку 25 євро на дитину по курсу. Таких виплат обіцяють чотири.

Допомога безповоротна – це не позика чи кредит. Так що все виявилося правдою: фонд справді підтримує українських мам з дітьми, які лишилися в Україні.

На жаль, за час написання матеріалу фонд вичерпав свої ресурси, про що зараз і повідомляє при переході в чат-бот.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja