ПРАВДА про «привид Києва» – він не загинув, тому що це збірний образ – Без Брехні
Фактчек

ПРАВДА про «привид Києва» – він не загинув, тому що це збірний образ

Останніми днями в інформаційному просторі знову поширилася тема «київського привиду» – знаменитого українського пілота, який трощив ворожі літаки пачками у перші дні війни. Нажаль у поточний момент ця інформація пов’язана з начебто загибеллю «привида» і начебто з ідентифікацією його з особою льотчика-винищувача Степана Тарабалки. Проте це не зовсім так.

 

Як повідомило Повітряне командування «Захід» Повітряних Сил ЗС України на своїй сторінці у мережі Facebook, привид Києва – це супергерой-легенда, чию постать створили самі українці! Це швидше збірний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації Повітряних Сил, які захищають небо столиці. Легенда пов’язана з майстерністю українських пілотів, які раптово з’являються там, де їх не чекають і наносили ураження ворогу. http://surl.li/bwuks

Командування попросило українську спільноту НЕ нехтувати елементарними правилами інформаційної гігієни, не видавати бажане за дійсне, перевіряти джерела інформації, перед тим, як її поширювати.

Що стосується постаті Степана Тарабалки, то це офіцер нової генерації української армії, який розпочав свою офіцерську кар’єру саме в той час, коли в Україну прийшла війна. Захист своєї країни був для нього свідомим вибором.

У 13 років Степан вступив до Прикарпатського військово-спортивного ліцею, а згодом вступив до льотного військового вишу – Харківського національного університету Повітряних Сил ім. І. Кожедуба, який успішно закінчив у 2014 році.

Усі, хто знав Степана Тарабалку особисто, розповідають, що він справжній офіцер та професіонал своєї справи. Але 13 березня 2022 року майор Степан Тарабалка загинув у повітряному бою з переважаючими силами російських окупантів. Йому було всього 29 років. Президент України присвоїв льотчику звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка» посмертно.

Звідки ж пішла версія, що саме цього героїчного пілота асоціювали в наших медіа з «привидом Києва»?

Як завжди причина – у неточному трактуванні у перекладі статті у The Sundai Times, де розповідається історія Степана Тарабалки. http://surl.li/bwujr

У матеріалі описується його бойовий шлях. Наголошується, що він особисто вразив 10 літаків окупантів – і тут ключовий момент – ГІДНИЙ почесного «звання» привиду Києва. Тобто, журналісти просто алегорично назвали дійсно героїчного пілота «привидим», але не стверджували, що саме ця людина ним є.

Це не означає, що ми маємо менше пишатися нашими героями. Якраз навпаки – тепер ми знаєм, ким була ця людина, яка поклала своє життя заради нашого мирного неба, заради перемоги.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja