ПРАВДА: Росія в ООН цитувала Зеленського, що це Захід нагнітає паніку – Без Брехні
Фактчек

ПРАВДА: Росія в ООН цитувала Зеленського, що це Захід нагнітає паніку

Сьогодні США скликали засідання ООН через скупчення військ Росії поблизу України.

Нардепка від ЄС Ірина Геращенко після перегляду засідання ООН звинуватила Зеленського, в тому що він своєю риторикою підіграв Росії. 

 

Пост Ірини Геращенко зі звинуваченням Зеленського
Скріншот посту Ірини Геращенко у Фейсбуці | https://bit.ly/3GacJIA

 

“…І ось сьогодні представник РФ в ООН Нєбєнзя на слуханнях чихвостить колективний Захід, критикує США за накручування, провокацію економічних проблем в Україні, закликають до агресії. І цитує Зеленського! Мовляв, чому ООН і світ не дослуховуються до президента Зеленського, який просить Захід не нагнітати паніку…Поки весь світ думає, як допомогти Україні, Зеленський дав чудовий пас Кремлю.”

Оскільки у заяві пані Геращенко мова йде про цитування, то і для перевірки наведемо дослівні цитати, а не “вільний переказ” чи “вирваний контекст”, щоб перевірити чи російський дипломат не перекрутив чогось.

 

ТЕЗА1: Нам не потрібна ця паніка, сказав Зеленський, схоже вона потрібна тим, хто розкручує тему міфічної російської загрози

 

Постійний представник Росії при ООН Нєбєнзя на початку засідання закликав держави не голосувати за сьогоднішній розгляд питання накопичення російських військ, мотивуючи тим, що це лише в уяві США існує загроза і вони з власних інтересів інспірують загострення. Для цього він процитував Зеленського:

 (2:57): Нам не потрібна ця паніка, сказав Зеленський, потрібна вона схоже тим, хто розкручує тему міфічною російської загрози. 

Зеленський 28 січня під час зустрічі з представниками іноземних ЗМІ  заявляв наступне (5:54):

Я говорю з президентом Литви, з іншими лідерами, відчуття з засобів масової інформації саме таке, що в нас війна, танки… люди їдуть, нам не потрібна ця паніка. Я не говорю що не може бути ескалації, вона вже була, вже відбулася і частина території окупована

Зеленський говорив про паніку, проте не казав про міфічну російську загрозу, навпаки, заявив, що загроза ескалації вже вісім років як сталася.

 

ТЕЗА2. Зеленський: Пересування військ були і раніше і це не викликало істерики

Василь Нєбєнзя, заперечував факт надзвичайного накопичення російських військ поблизу України словами

Зеленського(56:36): пересування російських військ в межах власної території неодноразово відбувалося і раніше в тих чи інших масштабах і не викликало жодної істерики. (військовослужбовців в місцях свої дислокації — де вони були і раніше, а не на кордоні).

Пояснення Володимира Зеленського звучали так (4:24)

Сьогодні ми не бачимо більшої ескалації ніж вона була раніше. Так збільшилася кількість військових, але я про це говорив на початку 2021 року, коли були навчання і наші друзі закликали Росію відвести війська, зараз я не вважаю ситуацію більш напруженою, але тоді не було такої інформаційної політики у просторі тоді не було, я вважаю що вона має бути виваженою. 

Зеленський справді заявив партнерам, що це ті ж самі війська що були у 2021 році і немає причин для інформаційного розголосу, адже минулого разу його не було (насправді була і увага світових ЗМІ і заяви офіційних осіб та голів держав).  

Він нібито і підкреслює щоразу, що у нас уже йде війна, проте уперто заперечує, що зараз ідеться не про деякі райони Донбасу і 20-30 тисячне угруповання терористів, а про загрозу іншого масштабу та формату – відкрите вторгнення на велику частину території України, з кількох напрямків, понад стотисячної армії, з використанням авіації та ракетних військ. 

Зеленський і раніше під час звернення щодо російської агресії (від 19 січня) наполягав на відсутності більших ризиків: 

Хіба загроза війни з’явилась тільки зараз? Ці ризики існують вже не один день, і вони не стали більшими, більшим став ажіотаж навколо них.

 

ТЕЗА3: Зеленський просив Захід не нагнітати безпідставної паніки, яка шкодить економіці

Постпред Росії двічі використав заготовку про нарікання Зеленського на згубний вплив “необгрунтованої” паніки на економіку України:

 (2:38): Не меншої шкоди нагнітання істерії завдає самій Україні, Президент якої днями просив західні країни не нагнітати безпідставну необґрунтовану істерику навколо знаходження російських військ на кордоні, оскільки весь цей галас шкодить українській економіці

(1:04:53): Чому не дослухалися до думки президента України, який просив Захід не нагнітати паніку, яка вже має згубний вплив на економічну ситуацію в цій країні 

Про те , що економічні втрати не через російські війська під кордоном, а через, на його думку, “невиважену інформаційну політику” лідерів країн США та ЄС, Зеленський розповідав довго:

(6:20): І я говорив президентові США і розпочав говорити і пояснювати з лідерами держав і пояснювати їм: Через всі ці сигнали від поважних лідерів держав, що завтра війна, паніка на ринках і у фінансовому секторі

(8:00): після початку інформаційної іншого інформпростору  121,5 млрд вивели гроші… 

(8:23): наша держава не може сама справитися з такими викликами… з держрезервів ми стабілізуємо нашу національну валюту

(8:35): це дуже дорого коштує для України – невиважена інформаційна політика 

 

Висновок

Зеленський так заперечував російську загрозу під час зустрічі з іноземними ЗМІ, що його заяви тепер збігаються з російською пропагандою настільки, що навіть російський постпред в ООН взяв їх на озброєння. 

Зеленський справді виставив США та країни Західної Європи в такому негативному світлі, що ніби нічого нового не відбувається, загроза від Росії не збільшилася, а це лише вони нагнітають паніку і провокують, через що уже впала гривня і тікають інвестори.

І тоді зовсім не безпідставною (якби не Крим та Донбас) виглядає претензія Росії: не розуміємо, навіщо США скликали засідання, якщо навіть президент України просив їх не нагнітати.

Натомість постпред України на засіданні ООН озвучив проукраїнську позицію:

  • Звинуватив Росію в некоректному перекладі слів президента. (хоч з пісні слів не викинеш – про стару загрозу і економіку Зеленський таки казав). 
  • Озвучив офіційну позицію України, що Росія таки становить загрозу і розказав про  справжній стан справ: нарощування російських військ вже до 130 тисяч, розширення угруповання в Криму, перекиданням десантних кораблів у Чорне море, перекидання Іскандерів до Білорусі (звідки в зоні ураження – Україна).

Але те, що позиція Зеленського – це не позиція цілої України, донести до світу буде вкрай нелегко, адже за представництво держави у світі у нас відповідає саме Президент.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja