«ПРАВДА З ПРОБІРКИ» АБО ТЕ, ЩО ВАЖЛИВО ЗНАТИ ПРО ОБСТЕЖЕННЯ ГАРАНТА – Без Брехні
Фактчек

«ПРАВДА З ПРОБІРКИ» АБО ТЕ, ЩО ВАЖЛИВО ЗНАТИ ПРО ОБСТЕЖЕННЯ ГАРАНТА

Як відомо, після оголошення результатів першого туру виборів президента України лідери серед кандидатів в президенти Володимир Зеленський та Петро Порошенко розпочали відео-марафон перемовин, під час одного з яких Володимир Зеленський запропонував своєму опоненту пройти разом медичне обстеження на алкогольну та наркотичну залежність 5 квітня.

Про фальсифікації результатів з боку Володимира Зеленського гуде увесь Інтернет, чого не можна сказати про обстеження чинного президента країни.  Тому ми вирішили довідатись, чи дійсно не вдається до фальсифікацій гарант і провели обґрунтований фактчек ТЕЗ  Київського нарколога Володимира Ярового:

Теза 1:  « Це були швидкі тести, результати яких я можу вже оприлюднити.»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТИ:

На офіційному каналі «24 канал» у Youtube викладена повна трансляція процедури обстеження Президента України, з першої хвилини якої можна побачити, що Петро Порошенко підписує згоду на публікацію результатів дослідження. Проте письмових підтверджень у вигляді документу так і не з’явилося на сьогоднішній день. Все, що оприлюднив головний лікар міської наркологічної клініки м.Києва пан Яровий – лише його власні слова, які є лише думкою експерта та не сприймаються як доказ у фактчеку.

Теза 2: «Дослідження ( аналізи крові, сечі та волосся на психоактивні речовини та алкоголь – Ред.)  проводилися чотирма найбільшими установами нашого міста (Києва – ред.): двома установами приватної власності та двома комунальної власності. Це клініки «Борис», «Медіком», лікарня швидкої медичної допомоги та наркологічна лікарня міста.

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТИ:

Дійсно, перевіривши офіційні сайти кожної із заявлених лікарень, мною були  знайдені усі перелічені аналізи в списку можливих послуг, окремо – дослідження волосяних фолікул на базі «Медікому». І дійсно, перші дві клініки, згадані експертом, є приватною власністю: Михайла Радуцького та Олександра з Ігорем Скуріхіних відповідно. Проте про справжню незалежність цих приватних установ ще буде йти мова у другій частині.

Теза 3: «Більш тривалий термін займає процедура обстеження волосся разом з волосяним фолікулом, за попередньою інформацією ця процедура може тривати навіть до двох тижнів»

ВЕРДИКТ: ФАКТИЧНА ПОМИЛКА

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТИ:

3 5 квітня, коли кандидати в президенти пройшли медичне обстеження, і до сьогодні ще немає жодної інформації про результати дослідження волосяних фолікул Петра Порошенка. На офіційному ресурсі зазначених вже клінік, на жаль, ми не знайшли точних термінів проведення аналізу волосся. Тому “БезБ” звернувся до офіційного ресурсу іншого медичного центру Києва, який займається такою ж самою процедурою – дослідження волосся на наявність десятків мікроелементів. За даними цього сайту результати такого дослідження можна отримати за 3-7 робочих днів.

Автор: Анастасія Маркова

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja