Представник президента Зеленського в парламенті Руслан Стефанчук зманіпулював статистикою розгляду законопроектів нардепами – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Представник президента Зеленського в парламенті Руслан Стефанчук зманіпулював статистикою розгляду законопроектів нардепами

Представник Президента України у Верховній Раді Руслан Стефанчук 6 червня у програмі «Право на владу» на 1+1 критикував те, як парламент справляється з порядком денним пленарних засідань. Він заявив: «У вівторок минулий з 40 поданих проектів було розглянуто 6. І лише по одному було здійснене результативне голосування і то з другої спроби. І це важливий законопроект про зміну територіального устрою… В середу з шести запланованих лише один був розглянутий  і не підтриманий… В четвер – із 46-ти було розглянуто 14 законопроектів… Рішення щодо шести ухвалювалося неодноразовим голосуванням» (50:31).

Чи відповідають дійсності дані оголошені представником президента – з’ясовували фахівці “БезБ”.

 

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

СУТЬ ПИТАННЯ:

Досліджувати активність законодавчої роботи народних депутатів можливо, спираючись на протоколи і порядки денні пленарних засідань. Ці документи показують, наскільки повно депутати за пленарний день встигли виконати заплановане, при складанні порядку денного.

Порядок денний, за регламентом роботи парламенту, приймається на засіданні погоджувальної ради в понеділок, після якого починаються засідання Верховної Ради. Є фактори, які можуть змінити порядок денний. Це, наприклад, пропозиція першочергово обговорити і проголосувати за якийсь документ на прохання президента чи під тиском громадськості.

Але включення цього питання до порядку денного, як і прийняття, теж треба голосувати і обговорювати. На це йде час засідання, а в протоколі ці голосування будуть відображатися окремо.

Інша категорія законопроектів – ті, до яких подають багато правок і за них народні депутати голосують окремо. Наприклад,  розгляд проекту Виборчого кодексу показує, що в порядку денному може бути один пункт, а голосувати нардепи за пленарний день будуть 222 рази.

Порівнювати результативність голосування нардепів протягом одного тижня не має сенсу.

Верховна Рада працює протягом пленарного тижня за різним розкладом. У вівторок і четвер є по два пленарні засідання, на які, відповідно, виносять більше питань. В середу депутати працюють в залі півдня, а далі опрацьовують законопроекти у комітетах. В п’ятницю є година питань до Уряду, під час якої нардепи спілкуються з міністрами, а потім зачитуються депутатські запити, після чого депутати мають час на виступи.

Зрештою, голосування в парламенті при різноманітності позицій не може бути завжди одноголосним. Таке голосування більше нагадує тоталітарні практики, де обмежена свобода для дискусії і альтернативної точки зору і законодавчої пропозиції.

 

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Після інавгурації президента Володимира Зеленського прошло два повні пленарні тижні: 28-31 травня і 4-7 червня.

Руслан Стефанчук виступав на «Праві на владу» в четвер 6 червня. Нечітко зрозуміло вважав він «минулим вівторком» перший чи другий пленарний тиждень за президента Зеленського.

Крім одного випадку, а саме дані за 29 травня –  показники про кількість внесених до порядків денних рішень, включно з правками, до голосування, які навів пан Стефанчук в ефірі ток-шоу –  не збігаються з офіційною статистикою, яка фіксує діяльність депутатів у парламенті.

 

Автор: Олексій Півторак

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja