Прес-конференція овсяннікової, якої не сталося – чому це російська ІПСО – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Прес-конференція овсяннікової, якої не сталося – чому це російська ІПСО

Вчора пообіді інформаційний простір підірвала звістка, про прес-конференцію «харошей русской» марини овсяннікової, яка мав організувати Інфтерфакс-Україна. Анонс про західу, що мав відбутися 1 червня, з’явився о 16:30, а вже за годину – о 17:20 – розійшлося повідомлення, про скасування прес-конференції. Пізніше, «Громадське радіо» повідомило (але інфа не підтверджена), що нібито овсяннікова мала «предстати» на цій публічній зустрічі наживо (циркулювала інформація, що росіянка мала провести зустріч в онлайн-форматі). Сьогодні вже є певні дані, які дозволяють говорити про те, що вчорашній медіа-треш – проросійська інформаційно-психологічна спецоперація.

 

ЧИМ «ПРОСЛАВИЛАСЯ» ОВСЯННІКОВА

У середині березня 2022 року стався «перфоменс» овсянникової –  вона увірвалася до студії Першого каналу із плакатом, де закликала не вірити роспропаганді та зупинити війну в Україні. Після цього вона записала відео, де пояснила свій вчинок. Вона засудила російську агресію проти нашої держави, розказала, що всі ці роки, які працювала на одному з ключових рашистських пропагандистських каналів – вона помилялася і знаходилася в омані, але при цьому просувала меседжі про «братовбивчу» війну, просувала кремлівську тезу про «братні народи» і висловила надію, що Україна та рф «зможуть помиритися». Також овсяннікова заявила, що відповідальність за війну росії проти України нібито лежить на совісті «тільки однієї людини» – російського диктатора путіна.

Після «перфоменсу» овсяннікову набито затримали спецслужби, але «посваривши попросили більше так не робити» і відпустили. Після того овсяннікова звільнилася/звільнили з каналу і вона одразу виїхала у Європу де почала просувати ті ж тези, про братські народи і «хароших руських», роздаючи численні інтерв’ю. Її пристроїли позаштатною журналісткою німецької газети «Die Welt».

ХТО СТОЯВ ЗА ОРГАНІЗАЦІЄЮ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ

Як стало відомо на ранок 1 червня за організацією прес-конференції стояли проросійськи сили, які ще продовжують – як виявляються – вести свою підривну діяльність.

За словами очільника Інтерфакс-Україна, прес-конференцію попросила організувати німецьке видання «Die Welt». Посередником виступала організація «Human Right Foundation» та Українська громадська організація «Стоп корупції». Все б нічого, але засновниками даної організації (яка має дуже сумнівну репутацію) є – колишній журналіст телеканалу-Інтер (який активно просував проросійські наративи) – Роман Бочкала та правозахисник – Богдан Хмельницький (який теж має сумнівний фітбек: http://surl.li/ccjzf

З’ясувалося також, що крім прес-конференції планувалося турне овсяннікової з виступами перед українськими журналістами, громадськими діячами, та студентами.

Вже вчора пройшла інформація, що у це спектакль спробували втягнути один із ведучих вишів України – Університет ім.Т.Г.Шевченко і зокрема інститут Журналістики даного навчального закладу. Організатори начебто направили запит на проведення лекції-виступу овсяннікової перед студентами де б вона розказувала, як дотримуючись стандартів журналістики протидіяти російській пропаганді.

Інститут журналістики на своїй сторінці у Facebook опублікував спростування про запропоновану зустріч: «Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка повідомляє, що не буде зустрічатися з жодним «хорошим» медійником країни-агресора ні зараз, ні після перемоги. Запропонована фондом “Human Right Foundation” подібна зустріч зі студентами нашого інституту на тему «Сучасні стандарти журналістики як засіб протидії фейкам та пропаганді в інформаційних війнах» з «осознавшей свою вину» московською пропагандисткою свідчить про те, що деякі міжнародні організації не відчувають межі між добром і злом, військовою спецоперцією і війною на винищення цілого народу в сучасній Європі. Чи можуть представники цього фонду уявити собі, щоб під час звірства гітлерівців в СССР відбувалася зустріч у москві з гарним німецьким журналістом! Чи можуть представники цього фонду уявити собі, що після перемоги СССР над фашистською Німеччиною радянські люди проводили б діалоги й дискусії з представниками німецької еліти як рівноправними? Московія знищила себе як інтелектуальний партнер, співрозмовник на віки…» http://surl.li/ccjzc

ЯКІ ЗАГРОЗИ ПРИХОВУЄ ІПСО З ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЄЮ ОВСЯННІКОВОЇ

Аналіз того, як і ким планувалася прес-конференція, говорить про те, що це була спланована інформаціно-психологічна спецоперація, за якою стирчать вуха російських спецслужб (які і почали просувати меседж «хароших руських» через декілька тижнів після початку війни та тотального засудження всього російського на Заході) та проросійських посіпак, які ще діють в Україні.

Серед ключових загроз, які приховані за цією ІПСО, можна відзначити наступні:

– провокування розколу у суспільстві на тлі обговорення ситуації. Якби прес-конференція відбулася – це викликало переважно негативний суспільний резонанс. Проте в роботу включилися б активно проросійські тролі та ломи,  які б підігрівали іншу точку зору – позитивну, – що провокувало б напругу і розкол у суспільстві;

– дискредитація України перед міжнародної спільнотою, підрив довіри до нас. У разі реалізації заходу могло б виникнути два вектори дискредитації. Якщо б прес-конференція пройшла без інцидентів, а надалі була б реалізована хоча б частково ідея з продовженням подібних заходів, то це б створило картинку того, що в Україні позитивно сприймають «руських», нехай у варіації «хароших руських». Це б могло стати підґрунтям для просування іншого наративу – з руськими можна і потрібно говорити, з ними можна домовлятися. Тобто це те, про що поки кволо мямлили останніми тижнями Шольц і Макрон. Крім того, це б створило суспільний дисонанс у західному суспільстві – раз українці позитивно сприймають руських, то чого ж ми такі негативні до них. Треба щось міняти…

Другий вектор – провокація. Овсянікова могла стати своєрідною жертвою у грі російських спецслужб. На прес-конференції, або під час пересування даної особи, міг би бути спровокований фізичний напад на росіянку. Чи то був би провокатор, чи то був би дійсно якийсь український журналіст чи патріот, який так проявив своє негативне ставлення. Чи то б овсяннікову облили зелінкою, чи закидали лайном, чи може – побили. Для російської пропаганди будь-яка картинка була б добра. Бо дала б можливість розкручувати низку негативних меседжів як на європейську, так і на свою ватну аудиторію. Особливо шкідливий вплив ми б мали на європейську, враховуючи, що 15 червня відбудеться Саміт ЄС, де будуть обговорювати надання Україні статусу кандидата.

– дискредитація українських медійних інституцій, навчальних закладів;

– дискредитація державних інституцій, як то – СБУ, МВД, Офісу Президента, СНБО, різних розвідок, Міністерства культури та інформаційної політики. Бо безумовно, у разі, коли захід би стався – питань до цих структур у суспільстві було б багато.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja