Про наратив пропаганди, що «захід наживається на війні в Україні» – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Про наратив пропаганди, що «захід наживається на війні в Україні»

Російська пропаганда після початку повномасштабного вторгнення армії рф в Україну 24 лютого 2022 року і після активізації постачань західної важкої зброї та санкційних дій, що відбулися у березні-квітні-травні, взяли на озброєння два діаметрально протилежні наративи. Перший, що захід – тобто США та Європа – страждають від санкцій у рази більше ніж рф і взагалі, санкції росії пішли тільки на користь. А другий – що той же «колективний захід, а особливо саме США» наживається на війні в Україні і тому йому вигідно затягувати конфлікт.

Такі вкиди почали активно ширитися інфопростором ще з минулого року (скріншоти – під матеріалом).

Похідним піднаративом другого наративу є меседж, що на тлі «наживання» на постачаннях саме зброї, «колективний захід» не дає коштів на громадянський сектор та економічну підтримку. Цей меседж днями поширив один із відомих кремлівських пропагандистів дмитро висалиць на своєму каналі. http://surl.li/fgliz

Ще один топ-пропагандист на своєму телеграм-каналі поширює у розмові з так званими експертами меседж, що США «пилососять капітали» по всьому світу. http://surl.li/fgljf

Далі у матеріалі коротко, де криється брехня у наративах про «наживаються на війні» і «не дають коштів на громадський сектор».

 

Враховуючи, що пропаганда малює головним демоном саме Сполучені Штати, то варто розглянути їх «наживання» на війні.  США є лідером з наданні допомоги Україні та мобілізації світової підтримки нашої держави: оборонної, фінансової, політичної та гуманітарної, а також із забезпечення санкційного тиску на країну-агресора. Це днями озвучила посол України у США Оксана Маркарова у матеріалі для «Європейської правди». http://surl.li/fglpf

«Після 24 лютого 2022 року Конгрес США виділив додатково для України та для інших країн на пов’язані з Україною потреби $66 млрд. З них $13 млрд – це пряма бюджетна підтримка України у формі безповоротних грантів, понад $1,9 млрд гуманітарної допомоги…  Ще більшою є військова допомога: за програмою Presidential drawdown на $19,5 млрд, за програмою USAI на $8,595 млрд та $225 млн за програмою FMF.

Після історичного візиту Президента Володимира Зеленського з Бахмута до Вашингтона Конгрес США проголосував за додаткові $45 млрд на 2023 рік, з яких вже триває майже щотижневе виділення безпекової допомоги.

З лютого триває перерахунок траншів прямої грантової бюджетної підтримки, яка складе $9,9 млрд та $1,1 млрд допомоги на енергетичні потреби України, а також $1,5 млрд на програми з економічної стабілізації нашої держави та початкову фазу відбудови.

Крім того, йде робота з використання виділених Конгресом на 2023 рік близько $5 млрд гуманітарної допомоги Україні…»

Тобто ключовий момент – підтримка України від США відбувається за рахунок грантової підтримки. Тобто нам повертати ці кошти не потрібно. Кошти на підтримку бюджету, енергетики, гуманітарних програм співставні з розмірами фінансування військової допомоги.

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, дефіцит бюджету 2023 року на 85% буде покритий за рахунок фінансової допомоги Заходу: «2022 року на підтримку бюджету нам вдалося мобілізувати вже понад $30 млрд від наших союзників. На 2023 рік країни G7 мобілізують фінансову допомогу Україні на рівні $32 млрд. Це 85% від дефіциту бюджету, який ми матимемо у 2023 році». http://surl.li/fglrt

ВИСНОВОК

  • Підтримка України від США та партнерів відбувається за рахунок грантової підтримки. Тобто нам повертати ці кошти не потрібно.
  • Кошти на підтримку бюджету, енергетики, гуманітарних програм співставні з розмірами фінансування військової допомоги.
  • 85% бюджету України на 2023 рік покривається за рахунок фінансової підтримки західних партнерів.

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja