Про новий субваріант коронавіруса та дезінформацію навколо його лікування – Без Брехні
Фактчек

Про новий субваріант коронавіруса та дезінформацію навколо його лікування

Час знову поговорити про коронавірус! Так-так, бо він хоче…пофліртувати з вами. І іноді, це так… гаряче! Але жарти у бік. У світі дійсно вирує новий субваріант штаму Omicron — FLIRT. В Україні перші випадки почали реєструвати в липні: http://surl.li/cmgytk

Санітарний лікар Ігор Кузін заявив,  що новий субваріант поширюється швидше та “приховується” від імунної відповіді, тому можливі повторні зараження. В групі ризику – літні люди, ті, хто має хронічні хвороби та невакциновані.

«Поки що немає даних, що новий штам викликає важкі ускладнення. Основний симптом – значне підвищення температури, яка важко збивається, але випадки частіше проходять без пневмонії», – сказав Кузін: http://surl.li/grsrgl 

Проте, не зважаючи на офіційні роз’яснення та поки що обмежені дані про штам, в інформаційному просторі почала поширюватися дезінформація щодо методів лікування та профілактики. Далі про це у матеріалі.

 

ЩО ВАЖЛИВО ЗНАТИ ПРО СУБВАРІАНТ FLIRT

Як пояснює Оксана Молода,  фтизіопульмонолог вищої категорії, сімейна лікарка, позаштатний експерт НСЗУ з питань ТБ, позаштатний експерт Національного порталу імунізації, Національна тренерка USAID, тренерка Академії сімейної медицини України, інфікуватися цим видом вірусу можуть навіть ті, хто раніше вже хворів чи щепився. Але поствакцинальний імунітет дозволяє запобігти ускладненням і важкому перебігу хвороби.

Основні симптоми цього субваріанту:

  • – загальна слабкість;
  • – підвищення температури з хвилеподібним перебігом (тобто то піднімається, то падає);
  • – грипоподібний синдром (біль в суглобах та м’язах);
  • – нежить;
  • – помірний сухий кашель;
  • – підвищена втомлюваність: http://surl.li/rsbpyw

Іншими словами — нічого нового. 

ДЕЗІНФОРМАЦІЯ НАВКОЛО СУБВАРІАНТА

Так, вона вже є. І розганяють її ті самі люди, що розповсюджували і дезінформацію навколо вакцинальної кампанії, коли вона лише розпочиналась. Наразі ми говоримо про одіозну лікарку, професорку Ольгу Голубовську.

Нагадаємо, що ми писали цілий матеріал про неї із спростуванням низки дезінформаційних повідомлень, які вона поширювала: http://surl.li/dibfne. Що ж пані лікарка стверджує зараз?

Зараз вона наполягає на обов’язковому прийманні конкретного противірусного препарату, незалежно від того, чи є людина в групі ризику. Вона наполягає, що це передбачено сучасними рекомендаціями. Проте, це не так.

Лікарка Оксана Молода наголошує, що CDC (Центр контролю та профілактики захворювань у США) чітко стверджує, що специфічного лікування потребують ВИКЛЮЧНО вразливі групи, тобто люди з хронічними хворобами, люди старшого віку (50+), ті, хто не отримав вакцину тощо: http://surl.li/kfryfm 

Те саме стверджує й IDSA (Американське товариство фахівців з інфекційних захворювань): http://surl.li/rthzvr 

ХТО ТАКА ОЛЬГА ГОЛУБОВСЬКА?

Ольга Голубовська — лікарка-інфекціоністка. З матеріалу від  «Української правди» відомо, що вона задекларувала гонорар від фармкомпанії, чий препарат хотіла включити в закупівлі.

Відповідний запис є на сайті НАЗК. За ним, представництво ЕББВІ БІОФАРМАСЬЮТІКАЛЗ ГМБХ у 2018 році виплатило Ольгі Голубовській 72 109 гривень як “гонорари та інші виплати згідно з цивільно-правовим правочинами”.

Як вважає патофізіолог, доктор медичних наук Віктор Досенко, Ольга Голубовська не є науковцем: «Практично немає її публікацій у рецензованих наукових журналах, в чому можна легко переконатися, не знайшовши її, наприклад, в Scopus або Web of science. Свої думки вона рідко підтверджує посиланням на наукові публікації: http://surl.li/kyxgji 

Оксана Молода додає, що і зараз вона надає рекомендації з фінансового інтересу:

«Ольга Голубовська активно пропагує використання конкретного противірусного препарату. Хоча цей препарат є дієвим, він не єдиний і підходить не всім. Проте саме його активно пропагує інфекціоністка, що може викликати підозри в конфлікті інтересів», — каже Оксана Молода.

Тож, щоб знову не провокувати фейками подорожчання імбиру та лимону, як це сталося під час піку пандемії коронавірусу у 2019-2020 роках – слід орієнтуватися на офіційну інформацію та рекомендації від фахівців, професійність яких не викликає сумнівів.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja