Проект «Закону про мову» і «опоблоківські аргументи» – Без Брехні
Фактчек

Проект «Закону про мову» і «опоблоківські аргументи»

Увага учасників ранкового засідання Верховної Ради 23-го квітня була прикута до обговорення та внесення поправок до проекту закону про забезпечення функціонування української мови як державної (No 5670-д), розгляд якого у другому читанні було розпочато 28 лютого.

Депутатам надавався час для того, щоб прокоментувати ту чи іншу частину мовної теми. Опоблоківець Михайло Папієв заявив: “Це закон, хоча він в назві має що це закон про функціонування української мови як державної, але по змісту цей закон сформовано в такий спосіб, що цей закон про заборону використання російської мови, мов національних меншин – румунської, угорської, кримсько-татарської, болгарської і багатьох інших мов…»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Дійсно, проект закону обіймає публічний простір, державну та комунальну складову, сферу обслуговування, а також підписи та маркування товарів. Усе це відобразиться на діяльності медичних працівників, обслуговуванні у міському транспорті і публічних закладах. Але слід зазначити, що вищезгадане не впливає і ні в якому разі не обмежує приватне спілкування та релігійні обряди.

Головне завдання цього закону є надання українській мові провідної позиції у державі під назвою Україна. Цілком нормально, що будь-які інформаційні повідомлення ЗМІ подаватимуться державною мовою. А щодо розповсюдження друкованих видань, то вони можуть мати декілька мовних версій, одна з яких має бути державною.

Особам, які належать до нацменшин, корінних народів або іноземців без громадянства надаватимуться відповідні умови щодо вивчення української мови.

Автор: Артем Отюський 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja