Пропаганда кремля розгорнула нове ІПСО – розсилки бійцям ЗСУ з закликом «здаватися у полон» – Без Брехні
Фактчек

Пропаганда кремля розгорнула нове ІПСО – розсилки бійцям ЗСУ з закликом «здаватися у полон»

Українські користувачі Signal, який зараз активно використовують військовослужбовці, бо ця мережа має більш-менш адекватний захичт (принаймні так вважалося) отримали розсилку із закликом «обрати життя» за певною частотою. У розсилці повідомляється певна  частота, за якою військові буцімто можуть звернутися і добровільно здатися в полон. Це чергове ІПСО.

 

Дана розсилка має всі ознаки зламу мережі. У такий спосіб окупанти калькують український проєкт «Хочу жить», який ще у 2022 році запустило Головне управління розвідки Міноборони України. Станом на 26 серпня 2023 року, проєкт отримав понад 24 тисячі заявок на здачу в полон від росіян.

Слід зазначити, що у росії ніяких подібних програм не існує.

В Україні ж є спеціальні заклади для утримання російських військовополонених за усіма стандартами Женевських конвенцій – із руханкою, триразовим харчуванням, із бібліотекою, спортмайданчиками і басейном, у якому плавають коропи. До цих місць є доступ і Червоного Хреста, і медіа.

Натомість до українців у російському полоні ставляться жахливо – бʼють, катують електрострумом, тримають голодними, відмовляють в медичній допомозі та знущаються психологічно. Таким злочинам є численні свідчення. До того ж, росія не дозволяє стороннім організаціям, включно з ООН та Червоним Хрестом, відвідувати українських полонених.

Крім того, за час війни цивілізований світ став свідком навіть масових вбивств полонених. Так, у колонії окупованої Оленівки у липні 2022 пролунав вибух, що забрав життя щонайменше 53 українських полонених. Вибух був організований окупантами, але за допомогою фейків рф намагалася це подати як злочин України – мовляв, це саме ЗСУ вдарили ракетою по колонії, аби знищити полонених, щоб ті не розказували про злочини «нацистів».

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja