Пропаганда поширила дезінформацію, що під час удару по підприємству у Татарстані було використано обладнання НАТО – Без Брехні
Фактчек

Пропаганда поширила дезінформацію, що під час удару по підприємству у Татарстані було використано обладнання НАТО

Після удару у Татарстані по заводу, що виробляє «шахеди» та по місцевому НПЗ у Єлабузі російська пропаганда вдалася до цілої низки вкидів, аби подати інформацію про цей інцидент як теракт з боку України та ще й притягнути до цього НАТО. Через керівництво особливої економічної зони «Алабуга», генерального директора Тимура Шагівалєєва пропагандисти оголосили, що дрони були «оснащені обладнанням країн НАТО». Про яке саме обладнання йдеться, він не уточнив. Також повідомлялося, що один з безпілотників спробував ударити по нафтопереробному заводу «ТАНЕКО» та поцілив у технологічну установку, після чого почалася пожежа. Про деталі вкиду – далі у матеріалі.

 

2 квітня 2024 року дрони атакували підприємства в Єлабузі та Нижньокамську в Татарстані – це підтвердила і місцева влада. Глава Татарстану не називає підприємства, які атакували, але відомо, що йдеться про особливу економічну зону «Алабуга». Вона розташована за понад 1 200 кілометрів від кордону з Україною. Телеграм-канал «Baza» поширив відео нібито моменту удару безпілотника.

Одночасно керівництво економічної зони, як вже було зазначено, поширило заяву де вказало, що при атаці було «використано обладнання НАТО». Яке – невідомо. Російські пропагандисти, які активно підхопили цю інформацію, теж не надали будь-яких даних для підтвердження, що і не дивно.

В той же час представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов заявив наступне:

«Ми офіційно не будемо ані підтверджувати, ані спростовувати це. Але бачимо, що гуркіт та бавовна на території держави-агресора продовжуються, продовжуються саме на військових об’єктах, які безпосередньо задіяні в геноцидній війні Росії проти України. Можемо констатувати, що в цих подіях зброя і засоби іноземного виробництва наших партнерів не використовуються. Це факт».

Представник ГУР не уточнив, чим саме могли бути уражені об’єкти на території РФ, які розташовані на відстані понад 1000 кілометрів від України, однак зауважив, що українська галузь безпілотних літальних апаратів «розвивається дуже динамічно».

«Українська галузь виробництва безпілотних летальних апаратів розвивається, і розвивається дуже динамічно, це факт. Цього не варто приховувати. Звичайно, всі сучасні технології, які є в світі, вони застосовуються для того, щоб удосконалювати українські засоби ураження. І що стосується відстані, і що стосується автономності і точності. Так, над цим всім робота ведеться. І сучасні технології там застосовуються. Коли буде можливість, ми це все зможемо детальніше побачити і проговорити. Коли з’явилась можливість показати Мagura V5, то, власне, світ побачив достатньо детально і зблизька. Поки що додаткова інформація на цю тему, скажімо, небажана з міркувань безпеки», – розповів Радіо Свобода представник ГУР. http://surl.li/sfqee

Слід також нагадати, що інформаційна хвиля російських пропагандистів про нібито застосування «обладнання НАТО» при ударі по заводу у Татарстані, швидко розійшлася світом. Прямий доказ того – ще одна маніпуляція пропагандистів на тему атаки БПЛА у Татарстані – ми писали про неї сьогодні у матеріалі «Як українські телеграм-канали і медіа «підіграли» російській пропаганді щодо «засудження ООН атаки БПЛА на завод у Татарстані» http://surl.li/sfqgo

2 квітня прессекретар Генсека ООН Стефан Дюжарріка давав брифінг, де після офіційної частини відповідав на питання журналістів. Один із журналістів поставив спікеру питання про те, як відноситься ООН до удару по заводу у Татарстані, де було використано обладнання НАТО.

Тобто, західні журналісти, акредитовані на брифінг прессекретаря ООН ставлять питання, спираючись на меседжі російської пропаганди! Як то кажуть – no comments….

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja