Пропаганда поширила фейкове відео начебто від бійців грузинського легіону з погрозами «вбивати цивільних у рф» – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Пропаганда поширила фейкове відео начебто від бійців грузинського легіону з погрозами «вбивати цивільних у рф»

На тлі широмасштабних інформаційних компаній з дезінформації, що розгорнула пропаганда останнім часом по дискредитації майбутнього українського наступу, кремлівські міньйони почали активно використовувати етнічні та релігійні теми.

То вони поширили вкид, що на фронті гине більше етнічних угорців ніж українців. То розповсюдили фейкове відео, де начебто солдати ЗСУ ріжуть на корані – святому писанні мусульман – сало.

У черговому новому вкиді дісталося грузинам. А точніше – представникам грузинського легіону у складі (з 2022 року) Головного управління розвідки. Російські фейкороби поширили відео, де начебто декілька бійців легіону погрожують, що будуть вбивати цивільних у рф. Далі у матеріалі про те, чому це брехня і фейк.

 

Одразу слід зазначити, що відео було поширене виключно у російському інформаційному сегменті – російськими пабліками у мережі Фейсбук та низкою медіа такими, як «Pravda.ru», «Rambler.ru» (скріншоти під матеріалом). Ці ресурси посилаються на один із розкручених телеграм-каналів «Операция Z: Военкоры Русской Весны», який має більше мільйона підписників (як правило, більшість з них це накручені боти).

Тож саме цей канал є першоджерелом вкиду. Це вже традиційна схема вживлення в інфорпростір фейку і свідчить про спланованість акції – телеграм-канал + ЗМІ + пабліки у Фейсбук – направлену на максимально можливе поширення.

Щодо контексту самого відео, то там троє невідомих у масках. Один з них говорить «грузинською». Як пишуть російські ресурси (далі мовою оригіналу): «Боевики Грузинского легиона ВСУ записали видеообращение, в котором начали угрожать мирным жителям. Радикалы заявили, что намерены убивать простых граждан, издеваться над военнопленными и насиловать женщин. Кроме того, боевики пообещали «танцевать на могилах» погибших людей. Наёмники подчеркнули, что будут принимать участие в контрнаступлении украинской армии. После этого Грузинский легион намерен захватить Абхазию и Осетию».

Як бачимо, пропагандисти використала вже класичні кліше-лякалки, аби дискредитувати і грузинських воїнів і ЗСУ: «наемники», «убивать насиловать мирных женщин», «издеваться над пленными», «радикалы», і все це тоді, коли вони «будут принимать участие в контрнаступлении». От цікаво, коли вони будуть ще й встигати воювати, якщо у них стільки «великих планів».

Щодо аргументів по спростуванню вкиду, то як помітили фактчекери грузинського ресурсу FACTCHECK.GE, у «артистів» на відео явні проблеми з мовою: «вочевидь, що промовець або не знає грузинського, або знає дуже погано, оскільки допускає грубу граматичну помилку у першому ж слові – зокрема, на початку за задумом пропагандистів мало прозвучати «Російські свині». Насправді ж, людина в масці каже: «Ви, російський свині» (тобто нестиковка падежів), і це настільки помітно, що так не сказала б жодна людина, яка хоча б середньо володіє грузинською.

Крім того, «головний герой» відео говорить з акцентом, з яким не розмовляють в жодному регіоні Грузії – якась суміш імовірно осетинського з російською, абсолютно нехарактерна для уродженців країни, які становлять більшість добровольців, що воюють у легіоні. Незрозуміло, чому «бойовики» звертаються до російського народу грузинською мовою, який у росії розуміє від сили 250-300 тис. осіб». http://surl.li/gxrqz

Із спростуванням виступив і командир легіону Мамуці Мамулашвілі на своїй сторінці у мережі Фейсбук: ««Це – чергова російська провокація, мета якої – дискредитація воюючого в Україні «Грузинського легіону». Особи, зображені на відео, не мають жодного відношення до «Грузинського легіону». Щодо озвучених загроз, то вбивства мирних жителів, дітей і жінок, зґвалтування, грабежі та інші військові злочини – це методи російських окупантів, які вони не приховують, у тому числі й у заявах у залі засідань Кремля». http://surl.li/gxrue

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Інтент”

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja