Пропаганда поширила фейковий ролик, в якому намагається дискредитувати зниження мобілізаційного віку до 25 років   – Без Брехні
Фактчек

Пропаганда поширила фейковий ролик, в якому намагається дискредитувати зниження мобілізаційного віку до 25 років  

Російські телеграм-сміттярки продовжують качати тему мобілізації в Україні. Днями пропагандистські канали почали поширювати відео-ролик, який дискредитує мобілізаційні процеси української держави. Те що ролик створено у рф – навіть не приховується – у ньому знялися відомі російській аудиторії актори. Попре те, що це суто російський продукт, те як подано сюжет говорить про те, що кремлівські інформаційні злодії мають на меті підірвати довіру українців та зірвати мобілізацію.

Аналітики Інститут вивчення війни, які констатували та зафіксували появу цього пропагандистського шедевру, детально описали опублікований ролик. Експерти наголосили, що це відео вирізняється високою вартістю та «кінематографічною витонченістю». http://surl.li/sekvj

В ISW зауважили, що ролик зняли якісно. Окрім того, записали його українською мовою, щоб мати більший вплив на українську аудиторію. Аналітики наголошують, що це пропагандистське відео є «продуктом узгодженої та добре забезпеченої ресурсами інформаційної операції».

Окрім того, відомо, що у ролику знялися професійні актори, які раніше з’являлися у російських шоу та серіалах. Аналітики зауважили, що один з акторів відмовився коментувати свою участь у пропагандистському ролику, лише зауважив, що «знімається не лише у фільмах, а й в рекламі».

Кремль і раніше використовував високовартісні пропагандистські відео як частину централізовано керованих інформаційних операцій, і характеристики цього останнього відео свідчать про те, що воно підтримує ширші зусилля кремля, спрямовані на підрив довіри українців до уряду, підрив українських мобілізаційних зусиль і підбурювання до внутрішнього невдоволення, – наголосили в ISW.

У пропагандистському антиукраїнському ролику знялися професійні актори – 26-річний Максім Громов з Ярославля та 31-річний Алєксандр Панов з Тюмені. У сюжеті обігрується нібито «несправедливий» підхід до мобілізації – мовляв на війну «забирають» лише бідних, а багатію продовжують шикувати.  

«Еліту» у цьому пропагандистському ролику зобразив російський актор Максім Громов. Відомо, що він живе у Москві, бере участь у виставах столичного театру «Антреприза». Також Громов знімався у серіалі «Безпринципні». Варто наголосити, що це не перший пропагандистський ролик, у якому знімається актор. Також Громов знімався у прокремлівській рекламі, у якій закликав брати участь у виборах президента.

Алєксандр Панов зіграв роль «мобілізованого». Відомо, що він працював у Тюменському театрі ляльок і масок, знімався у російських фільмах «Тобол», «Братик», «Не поспішай», «Любовна Магія» та «Ворожка».

Також вдалося встановити ще одну особу з пропагандистського ролика – Андрєя Соколовського. Він не професійний актор, але з’являвся у різних російських шоу, зокрема – «Звана вечеря» і «Давай одружимося».

Враховуючи молодий вік акторів, зрозуміло, що кремль втягує у свою пропагандистську орбіту саме цей контингент, які орієнтири впливу для молоді.

Крім того, слід зазначити, що поява ролика саме з таким контекстом і саме зараз не випадкова. Як відомо у Верховній Раді на фінальній стадії узгодження знаходиться зміни до закону України про мобілізацію. І одним із його пунктів є зниження мобілізаційного віку з 27 років до 25-ти. Саме тому пропаганда і вирішила «розіграти» цю карту, збуривши невдоволення серед української молоді, яка вже завтра може бути мобілізована до лав ЗСУ.

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja