Пропаганда продовжує маніпулювати заявою Моравецького про припинення постачання зброї в Україну, хоча самі поляки це спростували – Без Брехні
Фактчек

Пропаганда продовжує маніпулювати заявою Моравецького про припинення постачання зброї в Україну, хоча самі поляки це спростували

Російська пропаганда продовжує експлуатувати тему заяви очільника уряду Польщі Моравецького про нібито припинення поляками постачання зброї Україні. Це непорозуміння виникло два дні тому і пропагандисти вхопилися за ці слова – висмикнули з контексту та розставили необхідні акцент, що спричинило інформаційний вибух.

Ми детально розібрали ситуацію, та вказали на деталі, якими маніпулювали пропагандисти у матеріалі, який можна переглянути за посиланням http://surl.li/ljjow

Сьогодні пропагандистські ресурси знову підняли активно цю тему. І це на тлі того, що сама польська сторона фактично спростувала слова Моравецького. Далі у матеріалі про нові деталі, які викривають російські маніпуляції, які продовжуються на цю тему.

 

Нагадаємо, що ключовим у подачі ситуації пропагандистами було те, що слова прем’єра Моравецького вони «розтлумачили» так, що від його заяви починається відлік, коли Польща припиняє постачати зброю Україні. На тлі попередніх україно-польських суперечок по зерновому питанню, в розумінні російських  пропагандистів це було логічним кроком.

Проте, польська сторона вже виступила із відповідними заявами, які спростовують таке трактування. Спершу відреагував МЗС Польщі – вже за кілька годин були опубліковані коментарі для порталу RMF24. http://surl.li/ljjuh

МЗС Польщі стверджує, що заява Моравецького стала несподіванкою для польських дипломатів. Вони запевняють, що його позиція офіційно не узгоджувалася. Однак намагаються пояснити причину слів урядовця: начебто він відреагував на «низку абсолютно неприйнятних жестів із української сторони».

Зокрема, журналіст порталу уточнив актуальні зобов’язання щодо зброї, яку має Польща надати Україні. Серед іншого, ідеться про контракт на постачання САУ Krab для ЗСУ. Інші зобов’язання стосуються логістичного центру з обслуговування західної техніки.

У Twitter канцелярії уряду Польщі вказано, що відбувається нарада між наступними інституціями: МЗС, прем’єр-міністром Моравецьким, міністром внутрішніх справ Маріушем Камінським і міністром оборони Маріушем Блащаком.

21 вересня прозвучала заява і президента Польщі Дуди. Він сказав, що коментарі прем’єр-міністра Матеуша Моравецького щодо припинення озброєння України були неправильно сприйняті на тлі наростаючої суперечки між двома країнами.

За словами Дуди, які передає агентство AFP, Моравецький мав на увазі, «що ми не будемо передавати Україні нову зброю, яку зараз купуємо, оскільки ми модернізуємо польську армію».

«Оскільки ми отримуємо нову зброю від США та Південної Кореї, ми будемо вивільняти ту зброю, яка зараз є на озброєнні польської армії. Можливо, передамо її в Україну». http://surl.li/ljjwh

Речник уряду Польщі Пйотр Мюллер Польща також додава, що його країна продовжить передавати Україні озброєння і боєприпас в межах уже чинних контрактів.

«У контексті питань щодо постачання озброєнь хотів би повідомити, що Польща здійснює лише попередньо узгоджене постачання боєприпасів і озброєння. Це стосується і контрактів, укладеними з Україною. Це, серед іншого, найбільший закордонний контракт, підписаний польською збройовою промисловістю після 1898 року, – на постачання гаубиць «Краб», – заявив Мюллер, повідомляє агентство PAP. http://surl.li/ljjxg

ВИСНОВОК

  • Зради не сталося. Польща відстоює свої інтереси в аграрному секторі. Проте, продовжує підтримувати Україну зброєю в межах вже існуючих контрактів, а в майбутньому може передати ту зброю, яка вивільниться після переоснащення польської армії більш сучасною.
Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja