Пропаганда продовжує розганяти та підживлювати фейк про «тяжке поранення» очільника ГУР Буданова – Без Брехні
ДонеччинаЛуганщинаФактчекФактчек-регіон

Пропаганда продовжує розганяти та підживлювати фейк про «тяжке поранення» очільника ГУР Буданова

Ще з кінця квітня та весь травень пропагандистські ресурси кремля розгорнули потужну інформаційну компанію у якій то «хоронили» то «тяжко ранили» українських топових керівників Збройних сил. Так дісталося Головнокомандуючому Залужному, командувачу Сухопутних військ Сирському, очільнику ТРо Тарнавському. У червні черга дійшла і до керманича української розвідки Кирила Буданова. Пропаганда рф з початку червня поширювала фейкові новини про нібито «тяжке поранення Буданова» після ракетного удару по будівлі ГУР МО в Києві. Чи то уламок ракети, чи то сама ракета влучили чи у сам кабінет головного розвідника, чи у сусідній – версій було чимало.

Не зважаючи на безліч спростувань, які з’явилися після перших вкидів, інформаційні міньойни москви продовжують підживлювати цю тему. Днями у так званих російських ЗМІ поширилося чергове «підтвердження тяжкого поранення» Буданова – на цей раз аж із посиланням на англійське видання The Telegraph. Чому це брехня – далі у матеріалі.

 

Ключовою публікацією був матеріал чи не у центральній інформагенції рф – ТАСС. Матеріал вийшов із заголовком: «Telegraph не смогла подтвердить данные, что начальник ГУР МО  Украины жив».

Далі у тексті із посиланням на англійське видання йшлося про таке (мовою оригіналу): «Британская газета The Daily Telegraph сообщила, что не располагает подтверждением информации о том, что руководитель Главного управления разведки Минобороны Украины Кирилл Буданов жив и здоров.

Издание отметило, что представители и помощники Буданова в комментарии для The Daily Telegraph выступили с опровержением сообщений некоторых российских СМИ о его тяжелом ранении. В то же время газета указала, что украинская сторона не публиковала никакие фотографии Буданова для подтверждения своей версии»…

По-перше слід одразу вказати на те, що нібито топова агенція вдалася до примітивної маніпуляції із набуттям авторитетності своїй публікації. Так автори публікації згадують The Daily Telegraph, навіть дають активне посилання на видання. Проте, воно веде на головну сторінку ресурсу, а не на сторінку саме з публікацією про Буданова.

По-друге, матеріал про Буданова у виданні The Daily Telegraph дійсно вийшов 17 червня. Але видання у публікації не ставило завдання спростувати або підтвердити чи поранено очільника ГУР МО чи ні. http://surl.li/iessg

Епізоду про інформації, про нібито його поранення, яку поширює виключно російські ресурси англійські журналісти приділили всього два коротенькі абзаци із двох речень без будь-якого аналізу, розслідування – просто констатували цю інфу.

Весь інший текст публікації – а це понад 10 000 знаків – розповідь про діяльність ГУР МО та самого Буданова, біографічні дані, коментарі та аналіз від західних фахівців, версії причетності ГУР МО до тих чи інших спецоперацій… Тобто ТАСС, а за нею і інші російські ресурси маніпулюють, вириваючи з контексту мізерний шматок не головної інформації у публікації The Daily Telegraph та активно просуваючи її як ключову. Відповідно маніпулюють втретє.

Нагадаємо, що це вже друга спроба кремлівських пропагандистів за декілька останніх днів «прикритися» західними виданнями у поширенні фейкової версії про поранення Кирила Буданова. Так 17 червня  пропагандисти поширили повідомлення з посиланням на німецьке видання Stern, заявили, що керівник ГУР МО Буданов нібито перебуває в комі після обстрілу і знаходиться у Берліні у шпиталі. У відповідь Stern опублікував спростування про те, що не публікував подібної новини. http://surl.li/iesvz

До того 16 червня в ефірі Національного телемарафону представник ГУР МО Андрій Юсов спростував фейк російської пропаганди про нібито “тяжке поранення” начальника ГУР Кирила Буданова. http://surl.li/iesyx

 

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Реальна газета” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja