Пропаганда проти ЗСУ. Фейк про звірства українських військових на деокупованих територіях – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Пропаганда проти ЗСУ. Фейк про звірства українських військових на деокупованих територіях

В твітері ширяться пости, які звинувачують ЗСУ у порушенні норм міжнародного та гуманітарного права на деокупованих територіях. Зокрема, як приклад їх «звірст»  наводяться фотографії прив’язаних до стовпів скотчем людей, деякі з яких мають фізичного насильства. Чому це фейк – далі у матеріалі.

 

АМЕРИКАНСЬКИЙ ЖУРНАЛІСТ НА СЛУЖБІ ПРОПАГАНДИ

Найбільший розголос ці твіти отримали через поширення інформації американським журналістом Джексоном Хінклом (Jackson Hinkle) який написав, що:

24.03 «Чоловіків, жінок і дітей, яких українські нацисти називають “російськими диверсантами”, прив’язують до стовпів, засліплюють, знущаються над ними, а в деяких випадках вбивають під час кривавих репресій ЗСУ» (переглянуло 152 тисяч чоловік на момент написання матеріалу 24.03.23) та

23.03 «Коли Росія звільняє нові території в Україні, вона будує парки, дитячі майданчики, театри, спортивні комплекси та безкоштовно будує житло для мешканців.

Коли Україна повертає собі територію, вони чинять репресії, жорстоко поводяться з цивільним населенням, осліплюють, вбивають його і продовжують використовувати як живий щит»  (переглянулол 640 тисяч чоловік на момент написання матеріалу 24.03.23). Ці пости активно підхопили проросійські ЗМІ.

МАНІПУЛЯЦІЯ ФОТО

Якщо розглядати і аналізувати суто фотографії, то вони є реальними і правдивим. Вони розміщені на багатьох українських та зарубіжних ресурсах (включаючи російські) і знаходяться у відкритому доступі. Проте до «звірст» ЗСУ вони не мають жодного відношення.

Зображені на фото події сталися у березні та квітні 2022 року, коли звичайні українці відловлювали мародерів, які грабували залишені будинки в деокупованих районах Київщини, Чернігівщини та Харківщини. В той період і з’явилися фотографії.

Це видно по датам публікацій. Всі вони опубліковані у березні та квітні 2022 року. Жодних подібних фотографій після цих дат в інтернеті не має. Ця практика припинилася, коли на деокупованих територіях відновила свою роботу правоохоронна система Україні.

Працівники поліції, військовослужбовці територіальної оборони та Збройних сил України ніколи не вдалися до подібних заходів. Людей, яких обґрунтовано підозрюють у співпраці з російськими окупантами на деокупованих територіях передають до Служби безпеки України, яка проводить відпровідні слідчі дії та передає справу до суду. Суд розглядаючи аргументи сторін, визнає людину винною у державній зраді або виправдовує її.

Фотографії посібників теж викладають у соцмережі, але жодного з них не прив’язують до стовпа, не катують та не вбивають.

ХІНКЛОМ, БОТИ ТА ТЕОРЕТИКИ ЗМОВИ

Короткий пошук основних тез показав, що ідею використати фотографії річної давнини щодо мародерів як звірства ЗСУ на деокупованих територіях поширилася в твітері у лютому 2023 року. Розповсюджувачами цієї інформації є боти та профілі, які поширюють інформацію про різноманітні теорії змови. До честі користувачів твітера, під подібними постами багато постів із спростуванням та покликаннями на першоджерела.

Сам Джексон Хінкль давно знаходиться на сайті «Миротворець» за розповсюдження прокремлівської пропаганди. З початком війни він активізував свою діяльність щодо інформаційного виправдання вторгення росії в Україну. Його регулярно цитують російські медіа, зазначаючи, що це міжнраодний експерт, який документує докази військових злочинів українців, журналіст або публіцист.

 

Матеріал підготолено фахівцями ресурсу “Брехунець” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja