Пропаганда страньі.юей гірше за рашутудей – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Пропаганда страньі.юей гірше за рашутудей

Як можна переписати російську пропаганду так, щоб виглядало нібито за Україну, а насправді гірше оригіналу. 

 

Здавалося б, чим може здивувати колишня странаюей, яка зараз зображує з себе проукраїнське змі голостраньі. Вони з початком війни пишуть все «по закону»: Росія – агресор, ЗСУ – асвабадітєлі, нацистів більше «не бачать» у Азові. Навіть регулярно друкують зведення Генштабу. Проте оперативно зливають відосики прильотів, смакують нашими втратами та називають владу «києвской» (так і стирчать вуха методички про «кієвский рєжим»). Ще вони продовжують писати «неточні» переклади з іноземних ЗМІ, постійно видають власні роздуми за офіційні цитати,  і все це з метою показати, як «Захід нас покинув». Навіть подаючи новини правдиво, коментарями та висновками створюється фон постійної «зради». Одним словом продовжують свою справу зі створення альтернативної новинної повістки дня. 

А ще страна любить транслювати «новини» від рашитудей, не вказуючи авторства, лиш трішки переробивши текст. Ось і вчорашнім коротеньким постом з відео з Попасної вони вкотре підтвердили, своє проросійське спрямування. 

Отже на рашітудей опублікували маніпулятивне відео з Попасної, де звинуватили в руйнуванні міста звісно ж націоналістів. Ну для рупора кремлівської пропаганди це не дивно і навіть типово. В підводці до відео написано, що Попасна продовжує залишатися передовою: місто нібито регулярно обстрілюється українською стороню. Кореспондент рт показує, що лишилося від міста, «яке стерли націоналісти». На самому відео транслюють нарізку проїзду вулицями зі зруйнованими та пошкодженими будинками, окремими планами показані зруйнований супермаркет, багатоповерхівки з отворами від влучання снарядів, палаючий будинок. На фоні цього чути в далині від оператора звуки вибухів та перестрілки. Ця картинка має переконати, що між руйнуванням міста і звуками стрільби є безпосередній зв’язок, тобто місто руйнують зараз українські війська. 

Насправді все навпаки – безжалісно знищили місто саме російські війська під час наступу і захоплення ще 8 травня. Є безліч відеопідтверджень від тих же роспропагандистів, де вони фільмували знищення міста під час штурму. Не надаємо посилань, достатньо пошукати “Попасная” у телеграм-каналі тієї ж рашітудей.  Промисловість у місті знищена, залишки заводів окупанти хочуть вивезти, місто відбудовувати не будуть, хіба що казарми для майбутніх військових частин. 

Навіть та ж політікастраньі публікувала у себе ще 12 травня відео зруйнованого міста

Але тепер уже в них «не все так однозначно». Вчора вони публікують у себе пропагандистське відео рашітудей про Попасну, лише вирішують дещо переробити опис, щоб нібито показати свою проукраїнську позицію. Та антиукраїнська пропаганда вийшла навіть краще, ніж у рашітудей. Спершу в тексті використані навіть деякі «правильні» слова: захоплена, а не «звільнена» Попасна, але «якимось» безіменним противником. Далі йде улюблений прийом страни з їхнім висновком: «Судячи з усього, ВСУ завдають ударів по росіянам». Хто стріляє на відео – встановити неможливо. Та відео зі зруйнованим (росіянами) містом і звуки вибухів мають навести на думку, що це ЗСУ зараз знищують місто. 

Таким чином, показуючи нібито просто «правдиве відео», насправді страна продовжує просувати російську пропаганду, що є якісь націоналісти, що захопили і знищують «нормальні» міста України. Все для того, аби не визнати, що це звичайні громадяни України в лавах ЗСУ захищають свою землю від окупантів росіян.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja