Пропагандисти поширили фейк про те, що Залужний у матеріалі The Economist закликав до перемовин з росією – Без Брехні
Фактчек

Пропагандисти поширили фейк про те, що Залужний у матеріалі The Economist закликав до перемовин з росією

Російська пропаганда не могла не «відреагувати» на матеріал у The Economist із Валерієм Залужним, який виявився резонансним і викликав хвилю коментарів різних експертів та політичних діячів. Кремлівські пропагандисти теж вставили свої «п’ять копійок» – поширили версію, відповідно до якої, нібито Головнокомандувач ЗСУ закликав політичну владу в Україні сісти за стіл перемовин із рф.

Більше того, пропагандисти побачили у меседжах Залужного натяк на захоплення влади в державі. І нібито в цьому його майже підтримали інші військові в чинам. Про деталі цього фейку – далі у матеріалі.

 

Для надання вагомості меседжам свого вкиду, пропагандисти використали слова генерал-майора Сергія Кривоноса. Мовляв, ось навіть цей військовий говорить за те, до чого закликав Залужний (далі мовою оригіналу):

«Знаменитый украинский генерал поддержал Залужного в его конфликте с Зеленским.

На Украине до сих пор не утихают страсти после публикации американского издания «The Economist» интервью главнокомандующего ВСУ В.Залужного, в котором он откровенно раскритиковал президента Владимира Зеленского и его команду за политические и военные провалы Украины.

По факту этим заявлением Залужный показал Зеленскому, что если его окружение не согласится на проведение переговоров с Россией, то военные силовым путем захватят власть в стране.

Этот нарратив поддержал один из самых популярных и именитых генералов Украины, бывший командующий ССО генерал-майор Сергей Кривонос. Он заявил, что, «бездействие со стороны политического руководства, привело  к тому, что генерал Залужный вынужден выступать и поднимать вопрос».

«Раз нас не слышат непосредственно в офисе президента, то нас должны услышать хотя бы в Белом доме…», – пригрозил именитый генерал.

Учитывая, что после этих резонансных выступлений Зеленский снял с должности действующего командующего ССО генерал-майора Виктора Хоренко, можно сделать вывод, что президент Украины серьезно опасается государственного переворота со стороны Залужного и его окружения, куда входят популярные среди украинцев генералы Хоренко и Кривонос.

Одновременные заявления главкома ВСУ и Сергея Кривоноса многое проясняют: безусловно, это является своеобразной «черной меткой» Зеленскому, от которого вышеуказанные генералы требуют существенно уменьшить влияние Офиса президента на принятие военных решений;

Залужный, Хоренко и Кривонос с помощью подобных сообщений пытаются призвать руководство западных стран найти рычаги давления на политическое руководство Украины.

В любом случае Зеленский и его окружение прекрасно понимают, что корнем всех проблем является генерал Залужный. Именно поэтому президент Украины начал методично «зачищать» окружение главкома ВСУ, начиная с увольнения командующего ССО Виктора Хоренко.

Вполне вероятно, что в ближайшее время мы услышим не только очередные отставки именитых украинских генералов, но и санкции в отношении бывших военных, которые поддерживают Валерия Залужного».

Як бачимо, пропагандисти маніпулятивно зробили висновки із своїх припущень та відвертих вигадок «фактів», яких насправді – не існує.

По-перше, у своєму матеріалі Залужний не закликав керівництво України до перемовин із росією – ні напряму, ні якимись натяками. Про це можна дізнатися прочитавши матеріал в оригіналі (http://surl.li/mwrml), або у перекладі основних меседжів на нашому сайті «БезБрехні» (http://surl.li/mwrmw).

По-друге, якщо пряма критика у матеріалі Залужного звучала, то більше у свій бік – генерал визнав, що помилявся у своїх розрахунках щодо реакції росії на втрати і можливість чинити опір не зважаючи на шалені втрати (http://surl.li/mwrmw)

Визнаючи помилки, Головнокомандувач пропонував план дій та заходів, для подолання поточної ситуації. І ці пропозиції жодним чином не включали в себе будь-які дії направлені на перемовини з рф або заморожування конфлікту. Якраз навпаки – Залужний констатував, що затягування війни грає на руку росії.

По-третє, Залужний і Кривонос не робили ніяких «одновременных заявлений», чк то вбачається пропагандистам. Матеріал Главкома ЗСУ був опублікований матеріал у The Economist 1 листопада 2023 року (http://surl.li/mwrml).

Заява ж генерал-майора Кривоноса прозвучала в ефірі телеканалу «Прями» 4 листопада (http://surl.li/mwshu) і була не «одновременным заявлением», а експертною реакцією на матеріал Залужного. А це дві різні речі.

Так само не існує наступного факту «Залужный, Хоренко и Кривонос с помощью подобных сообщений пытаются призвать руководство западных стран найти рычаги давления…», який генерують пропагандисти.

Крайня присутність Хоренко у медіа – це інтерв’ю 30 жовтня ТСН (http://surl.li/mwski) тобто до того, як його зняли з посади і вже реакція після. У своїх ключових меседжах після він зазначав: «Є багато непоганих керівників в кабінетах. Але військами з кабінетів не командують. Не командують без досвіду. Щоб зрозуміти, як долати ворога – треба вбити принаймні одного особисто. Я вбив багатьох. Основна моя мета – боротися з ворогами України. Я не знаю чи ви почуєте щось про мою боротьбу, адже я ніколи не робив цього показово. Та я боротимуся. Я не публічний, в політику не граю. Сенс мого життя – помста ворогам України». (http://surl.li/mwsni).

У цих словах генерала Віктора Хоренко не проглядається ні прямих фактів, ні натяків на те, що пишуть пропагандисти.

В-четверте. Даний вкид – це продовження інформаційних спецоперацій кремлівської пропаганди проти вищого військового і політичного керівництва України з метою підірвати до них довіру суспільства, спровокувати чутки та плітки.

Слід згадати, що влітку 2022 року пропаганда активно та потужно поширювала чутки про конфлікт Главкома Залужного із офісом Президента. А у вересні 2023 року фейкороби активізували фейк, про нібито лист від українських генералів із закликом про розпуск Верховної ради України (про це ми писали тут: http://surl.li/mwspo).

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja